Meta i kërcënon të gjithë: Ta harrojnë rilindësit ndërkombëtarë apo vendas, mavi apo blu, se në mënyrë mafioze varrosin pluralizmin! Do marrin përgjigjen e merituar

Gjykata Kushtetuese ia bëri të qarta me pyetjet e saj Presidentit Ilir Meta se deklaratat e forta kundër ndërkombëtarëve apo palëve politike janë të patolerushme për pozicionin e tij si kreu i shtetit, por ai nuk ndalet. Edhe në konferencën e sotme për shtyp, Meta e ka pasur një kërcënim për të gjithë. 

"Kur kërcënohet rendi kushtetues, kur nxitet artificialisht një konflikt dhe ju i dini kush i ka nxitur dhe tashmë filmi dhe teatri janë rrëzuar, sigurisht që presidenti do jetë njësh me Kushtetutën me interesin publik, kombëtar me pluralizmin politik. Ta harrojnë ata që kanë menduar në mënyrë mafioze, gjithë ata rilindas vendas dhe ndërkombëtar, vendas mavi dhe blu, se do të varrosin de facto pluralizmin politik në Shqipëri dhe do dhunojnë popullin e Shqipërisë, do dëshpërohen pa fund. Do të marrin përgjigjen e merituar”, tha Meta.

Dhe për ta përforcuar mesazhin e fortë të tij, Presidenti Ilir Meta 'kopjoi' shprehjen e aleatin e tij, Sali Berisha. Meta tha sot para gazetarëve një shprehje të cilën e ka thënë në Kuvend Sali Berisha pak vite më parë.

"Jam Ilir Meta unë o super budallenj", tha Meta. 

Presidenti doli sot në konferencë për mediat për të njoftuar se ka firmosur padinë për Kuvendin e Shqipërisë, të cilin do ta dorëzojë në SPAK dhe në Prokurorinë e Tiranës, për falsifikim dokumentesh. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:39
Meta kopjon Berishën edhe në shprehi: Jam Ilir Meta unë o superbudallenj (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta ka filluar të kopjojë në shprehje tashmë edhe aleatin e tij, Sali Berisha. Meta tha sot para gazetarëve një shprehje të cilën e ka thënë në Kuvend Sali Berisha pak vite më parë.

‘Jam Ilir Meta unë o budallenj’ -tha Meta duke kërcënuar qeverinë e Ramës, ndërsa u kujdes të thoshte se nuk e ka me gazetarët.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 10/02/2022 02:30

  /Ilir Meta e mprehu shpaten dhe nje here o per situaten,//kjo eshte shpata qe u rri te koka gjithe armiqeve(superbudallenjve) qe ka bota. / Ora e estrades,live,nga presidenca.

  Përgjigju
 • Mondi: 09/02/2022 19:06

  Shkelqesia e tij eshte ber si gastori I fshatit qe nuk te zbavit me se kane filluar ti varen jarget e ta shpif.do mbyllur ne psiqatri ne vlore tek te pa shpreset nje gjilper pas qafe dhe mbylleni ne kafaz si egzemplar I rralle dhe I pa perseritshem

  Përgjigju
 • A...Zh: 09/02/2022 18:14

  Po argetohemi cdo dite me kete te mbaruarin! Po nese do te perfundonte ne burg, me ke do te tallnim trapin pastaj?!

  Përgjigju
 • Gripi: 09/02/2022 18:06

  Hahahaha ka pire prape kokelopa hahaha cfare na ka gjetur. Te malo me gropa tha atehere, por mesa duket do mbetet tek gropa e mu**t Kristiano Ronaldo i Mones hsahaha

  Përgjigju
 • Cubi: 09/02/2022 17:57

  Ah tallu tallu me kete milet si te doj qejfi. Ishalla sesht e larget dita qe ti te japesh llogari nje me nje percfar i ke ber kesaj shqiperie te varfer.

  Përgjigju
 • Gati per rec: 09/02/2022 17:36

  Ska vrime miu qe te lejoj te hyj erdhi dita te japesh llogari o hajdut I kombit

  Përgjigju
 • Azbiu: 09/02/2022 16:53

  Ti o badakçiu i çepanit te ha M..in e madh, superbudallenjt i ke ti ne shtepin tende, si duket te kane informuar per vendimin e kushtetueses qe je çmendur kaq shumeeee. Mos u merzit se Reçi ka kushte super te mira per burra legena.

  Përgjigju
 • LORA: 09/02/2022 16:29

  Kur ate kusarin presidencial me bllok ne dore drejtesia e re do t'a konfiskoje me themel,,,,atehere do besoj se pluralizmi ne Shqiperine tone eshte i vertete.

  Përgjigju
 • Muta: 09/02/2022 14:35

  Ta harrosh se shpeton, do perfundosh ne azil me demenc ne fund. Kulmi, mijra prona, vila jashte e brenda shtetit, para te thata ne te gjithe bankat, sot do mbroje “pluralizmin” bashke me Sal qenin, po nese e ka fjalen per kete lloj pluralizmi qe e beri Sulltan, atehere ne rregull e ka.

  Përgjigju
 • Turi: 09/02/2022 13:18

  Hajt se dhe ti tallamoshin do moresh pas pak po he. Te kom thon 100 o çerr mos pi sh se ty te ze direkt

  Përgjigju
 • redi: 09/02/2022 12:27

  Pluralizmin zoti Meta nuk e sollet ju politikanet,por populli demokrat shqiptar me ndihmen e botes demokratike me ne krye USA.Presionet kane marre pergjigje me kohe.Grusht shteti per marrjen e presidences per gjoja afate te dorezimit te dokumentave ,nuk ka. Shqiperia do jete shume me mire oa ju kur te ktheheni ne jeten partiake.Presidenti duhet te jete figure e gjithpranueshme.E vetmja rruge eshte ,qe te zgj8dhet direkt nga populli

  Përgjigju
 • populli: 09/02/2022 12:19

  Jam ILIR META jam një copë burrë muti thuaj më mirë, e the që do jepje dorëheqjen pas zhjedhjeve o plehrë, kjo eshte burrëria jote ti je një copë muti, legen burec.

  Përgjigju
 • Qytetari: 09/02/2022 11:50

  Filloi prap me pi raki ki moo sillo

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Ben Blushi: Karikatura e Zamir Matit për mua

Ben Blushi: Karikatura e Zamir Matit për mua