Meta: Jetesa në Tiranë është shtrenjtuar! Çmimi i peshkut në Prishtinë më i lirë se këtu edhe pse s’ka det

 

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka deklaruar se jetesa në Tiranë është shtrenjtuar, duke theksuar se kjo ka ardhur për shkak të qarkullimit të parave të drogës, teksa bëri edhe një krahasim me vendet e rajonit, duke thënë se janë shumë herë më lirë se në vendin tonë.

“Shumë shpejt kjo tirani do jetë nën këmbët tuaja dhe gjithë popullit të lirë të Tiranës sepse Tirana do jetë e para kundër tiranisë së betonit. Tha dikush është pak nxehtë këtu. Normale se gjithë ky beton, i korridoreve ajrore të Tiranës. Shqipëria ka pasur dhe pushtues të përgjegjshëm, nuk ka vetëm pushtues të papërgjegjshëm dhe mizor që e nisën karrierën me 20% në Tiranë dhe tani kanë kaluar me 500-600% në Shqipëri. E nis me 20% në Tiranë me pallatet dhe lejet, tani bën rrugët 5-6 % më shtrenjtë se Serbia dhe 10% më të shtrenjta se BE.

Jetesa në Tiranë më e shtrenjtë se thuajse në çdo kryeqytet europian. Arroganca e policisë së bashkisë si ajo e Himarës. 239 000 gjoba për të mbushur buxhetin, por për pengmarrje... Po ta mbash mirë me patronazhistin mund t'ja hedhësh. Rritja e çmimit të apartamenteve u  shti si sukses, është suksesi i parave të pista, drogës...

Çmimet e konsumit 21.6% më shumë se Shkup, qiraja 52.6% më të larta se në Shkup. Ushqimet, 10.04% më lartë se Shkupi. Pagat Shkup shumë herë më lartë se TR. 45.76% qeraja e konsumi më e lartë se Prishtinë. Çmimi i peshkut në Prishtinë është më i lirë se në Tiranë, edhe pse s’kanë det ata në Prishtinë, e marrin këtu”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta: Rama, o bastard! Shtatori do të jetë përvëlues! Jemi populli i Vojo Kushit! Unë i bie më të fortit, e këpus në mes


B.K./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)