Meta: Rama, o bastard! Shtatori do të jetë përvëlues! Jemi populli i Vojo Kushit! Unë i bie më të fortit, e këpus në mes

TIRANË- Në çdo dalje publike, Ilir Meta kujdeset që të japë një paralajmërim për kryeministrin Edi Rama. Pasi i drejtohet ish bashkëpunëtorit të tij si "bastard dhe vagabond që drejtohet nga të fortët", kryetari i Partisë së Lirisë thekson se shtatori do të jetë përvëlues për të sepse do të bëjë të mundur shembjen e regjimit që sipas tij vetëm vjedh.

Për Metën do të vijë ora e drejtësisë për qeverinë e Edi Ramës. Me tone të ashpra, Meta thotë se nuk i trembet syri që të godasë më të fortin, referuar kreut të qeverisë, ndërsa përdor edhe fjalë të tipit "e këpus në mes" për të treguar se e sfidon. Teksa kujton të shkuarën, kryetari i Partisë së Lirisë që pretendon të sjellë opozitën e fortë në vend, thotë se do t'i japin fund qeverisë Rama, që sipas tij, nuk ka asnjë lidhje me qytetarët e zakonshëm, por i ka lënë ato në harresë. 

“Edhe pse ju duket gushti pak si i nxehtë të jeni të sigurt që shtatori, do të jetë përvëlues për këtë sekt të korruptuar, për këtë sekt që ka humbur çdo lidhje me vendin dhe qytetarët, me hallexhinjtë, me njerëzit e zakonshëm. Ora e drejtësisë nuk është e largët, është e afërt", tha Meta.

Pas dokumentit ekskluziv të Autoritetit të Dosjeve që zbulon se Ilir Meta është politikani i lartë i Shtetit që përmendet në dosjen e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, kryetari i Partisë së Lirisë nuk i ka kursyer ironitë për kryeministrin Edi Rama duke i thënë se identiteti i tij është "Ilir Rexhep Metaj", madje duke sjellë edhe të kalurën e tij,  e duke treguar që nga vendi se ku ka bërë çerdhen në Tiranë deri kur u bë deputet. 

“Ka halli si e kam mbiemrin Meta apo Metaj , asnjëherë se kam ndryshuar, as nuk e kam denoncuar babain tim, unë jam Ilir Rexhep Metaj, kam ardhur 1 vjeç në Tiranë, tek çerdhja e Pazari i Ri, 8 vjeçarja te Fan Noli, te Smi Frashëri, pastaj te Ekonomiku dhe deputetllëku”, tha Meta. 

Ndër të tjera i vuri theksin jetesës në Tiranë dhe ndërtimit të pallateve. Sipas tij, është rritur çmimi i apartamenteve për shkak të parave të drogës. Këtë që e cilëson si tirani që do të jetë nën këmbët e popullit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:56
Meta-Ramës: Unë jam Ilir Rexhep Metaj, se kam ndryshuar asnjëherë

 

Pas dokumentit ekskluziv të Autoritetit të Dosjeve që zbulon se Ilir Meta është politikani i lartë i Shtetit që përmendet në dosjen e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, kryetari i Partisë së Lirisë nuk i ka kursyer ironitë për kryeministrin Edi Rama.

“Ka halli si e kam mbiemrin Meta apo Metaj , asnjëherë se kam ndryshuar, as nuk e kam denoncuar babain tim, unë jam Ilir Rexhep Metaj, kam ardhur 1 vjeç në Tiranë, tek çerdhja e Pazari i Ri, 8 vjeçar ja te Fan Noli, te SAMI Frashëri, pastaj te Ekonomiku”, tha Meta.

Ora 19:37
Meta: Unë i bie më të fortit, e këpus në mes e s’e bëj me porosi! Rama, o bastard

 

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur me tone të ashpra në drejtim të kryeministrit Edi Rama, aq sa e ka cilësuar edhe “bastard”.

"Unë i bie më të fortit e i këpus në mes, e Erjoni Kolonjës t’i duket gjigand. Unë i bijë vetë, nuk e bëjë me porosi, me kënaqësinë më të madhe dhe në emër të popullit të Shqipërisë, sakrificave. Bastard, që kujton se mund ta kthejë Shqipërinë në laboratorë  kavjesh”, tha Meta.

Ora 19:31
Premtimi i Metës: Shtatori do të jetë përvëlues! Siç shemba kioskat e të fortëve të Tiranës, do të shemb edhe këtë regjim që vjedh

 

Ilir Meta nuk ka hezituar të japë premtimin e tij para qytetarëve duke thënë se do të rrëzojë regjimin e Edi Ramës që sipas tij vetëm vjedh e mashtron.

“Edhe pse ju duket gushti pak si i nxehtë të jeni të sigurt që shtatori, do të jetë përvëlues për këtë sekt të korruptuar, për këtë sekt që ka humbur çdo lidhje me vendin dhe qytetarët, me hallexhinjtë, me njerëzit e zakonshëm.

Premtimi im është që siç shemba në emër të të ardhmes së Tiranës e ligjit, kioskat e të fortëve të Tiranës, dhe tutorëve të Edit, ja dini emrat ju... e bëra në emër të ligjit, të të ardhmes, kështu do të shemb i pari unë, dhe nja 1 milionë qytetarë të Tiranës së bashku këtë kalbësirë, regjim, që vetëm vjedh e mashtron, grabit, tjetërson pronat e qytetarëve përmes falsifikimeve, por edhe do u japim ndëshkimin e merituar, që kurrë në historinë e Tiranës dhe Shqipërisë askush të mos guxoj të mashtroj popullin”, tha Meta.

Ora 19:25
Meta-Ramës: O vagabond! Jemi populli i Vojo Kushit, Avni Rustemit, Mujo Ulqinakun

 

Në një gjumë që i ngjante shumë si President, Ilir Meta sot si kreu i Partisë së Lirisë, i është drejtuar kryeministrit Edi Rama, teksa e akuzon se drejtohet nga “të fortët”.

“Ora e drejtësisë nuk është e largët, është e afërt. Një popull që vendos drejtësi, është fisnike. Ai ka thënë popullit nuk i ngrihet, ai vagabondi... Ne jemi populli  Vojo Kushit, Avni Rustemit, Mujo Ulqinakun...O vagabond, që frymëzohesh nga Escobari, të dhunonin të gjithë të fortit te Tiranës, të vinin pistoletën te gjuri. Këta komandojnë sot prapë. Intelekutalët i ka lënë në kukulla”, tha Meta.

Ora 19:20
Meta: Jetesa në Tiranë është shtrenjtuar! Çmimi i peshkut në Prishtinë më i lirë se këtu edhe pse s’ka det

 

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka deklaruar se jetesa në Tiranë është shtrenjtuar, duke theksuar se kjo ka ardhur për shkak të qarkullimit të parave të drogës, teksa bëri edhe një krahasim me vendet e rajonit, duke thënë se janë shumë herë më lirë se në vendin tonë.

“Shumë shpejt kjo tirani do jetë nën këmbët tuaja dhe gjithë popullit të lirë të Tiranës sepse Tirana do jetë e para kundër tiranisë së betonit. Tha dikush është pak nxehtë këtu. Normale se gjithë ky beton, i korridoreve ajrore të Tiranës. Shqipëria ka pasur dhe pushtues të përgjegjshëm, nuk ka vetëm pushtues të papërgjegjshëm dhe mizor që e nisën karrierën me 20% në Tiranë dhe tani kanë kaluar me 500-600% në Shqipëri. E nis me 20% në Tiranë me pallatet dhe lejet, tani bën rrugët 5-6 % më shtrenjtë se Serbia dhe 10% më të shtrenjta se BE.

Jetesa në Tiranë më e shtrenjtë se thuajse në çdo kryeqytet europian. Arroganca e policisë së bashkisë si ajo e Himarës. 239 000 gjoba për të mbushur buxhetin, por për pengmarrje... Po ta mbash mirë me patronazhistin mund t'ja hedhësh. Rritja e çmimit të apartamenteve u  shti si sukses, është suksesi i parave të pista, drogës...

Çmimet e konsumit 21.6% më shumë se Shkup, qiraja 52.6% më të larta se në Shkup. Ushqimet, 10.04% më lartë se Shkupi. Pagat Shkup shumë herë më lartë se TR. 45.76% qeraja e konsumi më e lartë se Prishtinë. Çmimi i peshkut në Prishtinë është më i lirë se në Tiranë, edhe pse s’kanë det ata në Prishtinë, e marrin këtu”, tha Meta.

A.M./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • minushe: 11/08/2022 13:09

  po si mund te flasi si cub ...Ish president, ish kryeminister dhe ish kryetar parlamenti...cfare niveli sikur po zihet me cubat e lagjes... ceshte kjo gjuhe injorantesh... Ilir Meta ke firmosur gjithe vitet , une sot e mora vesh qe quhej Ilir METAJ....TURP rregullo komunikimin se na hape barkun dhe sta kemi per borxh... per sa i perket luftes per korrupsion ishalla te shqyeni njeri tjetrin !

  Përgjigju
 • Presa: 11/08/2022 12:19

  … dhe kete njeri kishim President: Show insektesh ne Evolution e siper-, ec aty tcafsha…, me sqepar te hapsha… ooo o

  Përgjigju
 • ZHURDULL KASAP REXHEP LEKA [ KEPI ]: 11/08/2022 10:37

  O Ilir Meta e vërteta ti je hajdut i par me zë e me figur o mut burr.

  Përgjigju
 • Gps: 11/08/2022 09:25

  O buri me ordinar we ka shqiperia o kokraSPIUNI e legenit ti qe nuke ke lene gje pa I bere shqiperise

  Përgjigju
 • LUMI E MORI: 11/08/2022 09:24

  Oidjot i shkalles se tret po kush eshte ai i cmendur qe te vjen prapa ty ti je nje kokosh qe te kane rene pendet dhe dukesh si nje kufomei konsumuar nga kanceri Yp xhixhi

  Përgjigju
 • Bella ciao: 11/08/2022 08:01

  Qenka renduar shume ky shoku…pse si kthehet peshngritjes?

  Përgjigju
 • xdonaldi: 11/08/2022 07:22

  KANE 30 VJET QE BEJNE SIKUR ZIHEN,,,E NE DARKE ndajne parate mes tyre,,,mjere ky popull qe i voton......

  Përgjigju
 • Bratko: 11/08/2022 06:30

  Ik o like se na hape barkun.. Boll se na çave trapin.. Mos ha mut kot.. Je ber si ata qente e rugeve.. Ne burg e ke vendin.. Hajdut.. njeri shkerdhate

  Përgjigju
 • kastriot: 11/08/2022 05:00

  Populli te hapi syte mire mose shkoje prapa keti e Berishes jane kriminel qe kerkojne destabilizimin e shqiperis po e djegin po sabotojne qe te vine ne pushtet me pahire do vrasindo paguajne shume keta jane super bastardet hajdutet e floririt

  Përgjigju
 • BENI: 11/08/2022 01:19

  PO PSE MOR LEGEN MUTI,,NUK E KE PARE EMRIN TEND NE TV,,,E KUDO QE TE THERRISNIN META,,,E JO METAJ,,,SPIUN I POSHTER I SIGURIMIT JE TI,,,,NE BURG DO VDESESH.....KURSE MONIKA ME DASHNORET E SAJ....

  Përgjigju
 • Qytetari: 11/08/2022 00:52

  Ka ikur larg se kap dot me liro.. hajd suksese me cunat e pazarit te burgu ri

  Përgjigju
 • Gjergj: 10/08/2022 23:42

  Mèndjen tek mali me gropa, goja i bèn tè fortin. Pse jo? I ka funksionuar deri mè tani me kètè mènyrè dhe mendon se nuk ka ndryshuar asgjè. Po qe pèr hajdut, thotè ai, jam unè i pari. Me bllok nè dorè biles. Kush e ka harruar, le ti hedhè njè sy videos. 4 protestues, lanè jetèn nè bulevard pas asaj videoje, ndèrsa hajduti u bè president. Dridhe Like.

  Përgjigju
 • O tej: 10/08/2022 23:14

  O Ilir Metmuti hajduti ti te rrun trapin…

  Përgjigju
 • Shqip: 10/08/2022 22:30

  IM pranon se eshte Ilir Rexhep Metaj. Nuk e akuzon njeri se eshte kopil qe po na tregon se i biri i kujt eshte. Populli te akuzon per nje veper te rende kriminale, penale qe per sa kohe ke qene ne pushtet ke firmosur dekrete, medalje... me pseudoemrin META. Ske faj ti kur ste marrin me gjithe Monen si Causheskun e Rumanise atehere e shef popullin e Selam Musait...

  Përgjigju
 • Ben: 10/08/2022 22:01

  Ky debil maskara,ka te drejte per çmimet,rritjen e kostos se jeteses.Çmimet e apartamenteve jane si ne Milano,te ardhurat vari k....,dhe kjo shitet si sukses,sidomos nga Lali Eri,u rrit vlera prones thote.Nuk ka punonjes administrate,privat, qe mund te bleje shtepi,dhe me kredi,se nuk e lan dot,me keto cmime qe jane.Te gjitha shitjet e kane nga nje kleçke nga mbrapa,vjedhje,droge,korrupsion etj.Media hesht,shteti po ashtu dhe ec kot me kot.

  Përgjigju
 • TA RRAS LALA: 10/08/2022 21:48

  O Ilir pse je eksituar kaq shum ? Ti je si qeni me er po e ndjen erën e burgut e je hedhur në sulm mor paçavurja e kombit Shqiptar. Po duro dhe pak se burgut si shpëton kur o mut bur.

  Përgjigju
 • Avni: 10/08/2022 21:16

  Z. Meta mos e fut në gojën tënde të fëlliqur figurat e njohura të kombit tonë. Ti s'je gjë tjetër vepsz një hajdut i lindur.

  Përgjigju
 • Tironsi: 10/08/2022 21:16

  O ILIR MARÇ DHE EDI RAMËN ME VETE.... SE SALA KA MARU....

  Përgjigju
 • Erik: 10/08/2022 21:15

  Rënie në gjendje të lirë…ti të ha m.n o Like, perëndoi dielli yt.

  Përgjigju
 • Beni: 10/08/2022 21:11

  Kush jane me te fortit se nuk kuptojme ne?Mos valle e ka fjalen per Amerikanet qe e kane si molekule kete xhelat te diktatures komuniste?

  Përgjigju
 • Niku: 10/08/2022 20:58

  Hahaha dicka ka kuptuar se do parkohet ne Rec ky spiuni metaj.po i vjen vdekja

  Përgjigju
 • Jaho: 10/08/2022 20:51

  Meta e parandjen fundin prandaj kercenon me vrasje. Une e marr seriozisht kete kercenim nga ky legen. Nga ky pleher pritet gjithcka, edhe atentat ndaj Rames. Prandaj permend heroin Vojo Kushi. Garda nuk duhet ta lejoje t’i afrohet Rames deri ne nje distance 100 m larg.

  Përgjigju
 • Ruti: 10/08/2022 20:47

  Mullahu I pazarit të ri Mullah meta

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 10/08/2022 20:24

  Ik mor qen i pshurrun,kokërr idjoti,ordiner,vrasës,hajdut,spiun, instinkt shtazarak i errësirës po e ndjen gjalle dhe ben "trimin" me raki. Ik se qelbe dynjane. Ne muzeun e TURPIT KOMBETAR e ke vendin dhe pasurine qe ke grabitur do ta dorzosh si çeçoskrapari,si i pa tru qe je.

  Përgjigju
 • Miopi mediatike: 10/08/2022 20:07

  Te gjithe komente call centrash dhe zyrash. Po cmendoni se duke shtuar komente shtohet konsensusi dhe mbrojtja ne popull?! cfare miopie

  Përgjigju
  • usa emigrant: 11/08/2022 07:45

   ti do jesh ndonj qen i ilirit qe me lekt e vjedhura te hedh ndonj kock ta lepish mire

 • arta: 10/08/2022 20:00

  kur flet dhe ti per drejtesi kur vetem te kqija ke ber per kte vend bashk me shokun tat saliun mbyll gojen e prit sa tvi dita per tra n burg e do jesh i kenaqur me drejtesin

  Përgjigju
 • Lilzimi: 10/08/2022 19:59

  Meta ty po t vje koha per nburg o mik

  Përgjigju
 • Mondi: 10/08/2022 19:58

  Ajde mos u merzit se do te vije dita dhe ty o kriminel qe bo rolin e te mirit kur ja ke pi gjakun ketij populli dhe nuk u ngope kurre se vjedhuri

  Përgjigju
 • andi: 10/08/2022 19:58

  drejtesia ne vend do vije kur ti t futesh ne burg o like

  Përgjigju
 • Negativi: 10/08/2022 19:57

  O ilir meta gjynaf ropt kush ti merr per baz fjalet o legen

  Përgjigju
 • Jorgo: 10/08/2022 19:56

  Po shko more hajdut kur bo dhe bytha jote si patriot

  Përgjigju
 • Bardhi: 10/08/2022 19:53

  Ik o ilir me idiotlleqet e tua

  Përgjigju
 • Besnik: 10/08/2022 19:52

  Po ku ka ftyr ky mw fol per ramen, ku ka ber ky ndonjher gje per popullin te bej tani, as nuk ka si kerkon llogari njher se rama e ka ber punen sic duhet

  Përgjigju
 • Manjola: 10/08/2022 19:52

  ca thua ore ca thua po ik fshihu se ne burg do perfundosh ilir

  Përgjigju
 • Joni: 10/08/2022 19:51

  Ca do tani ndonje pije , ik mor njeri i ndyre

  Përgjigju
 • Dritan: 10/08/2022 19:51

  Meta akoma tregon sa i pangopur esht, provoi tgjitha postet asnjher sberi asgj3 me teper se vodhi popullin e akoma vazhdon te na dali para, turp

  Përgjigju
 • Beni: 10/08/2022 19:50

  Hahaha na friksove shume

  Përgjigju
 • Endri: 10/08/2022 19:39

  Kur do vije dita te te kalbin ne burg ty o qelbesire

  Përgjigju
  • Xha Rrapua: 10/08/2022 22:23

   Kush ka parane, nuk kalbet kurre ne burg

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore