Meta ktheu ligjin për Teatrin, Balla: Do ta shqyrtojmë me qetësi, me dashuri

Taulant Balla

Pasi presidenti Meta ka kthyer për të dytën herë radhazi në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, jashtë Kuvendit për PS-në është prononcuar kreu i grupit parlamentar, Taulant Balla.

Në fjalën e tij, Balla është shprehur se do ta shqyrtojnë projektligjin dhe se më pas do të zbatohen procedurat e Kuvendit.

Sapo ka ardhur dokumenti, do fillojmë ta shqyrtojmë dhe më pas do të kalojë në seancë planare. Ne jemi seriozë në marrëdhënien me presidentin. Nuk ka ndodhur ndonjë gjë e madhe, do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri. Por sigurisht që do të zbatohen procedurat e kuvendit.

Taulant Balla, kreu  grupit parlamentar të PS-së


Lajmi kryesor:

Presidenti Meta rikthen sërish ligjin për Teatrin Kombëtar: Paracaktohet firma fituese


ke.mu./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë vendimi për të bllokuar lejet e ndërtimit në zonat e prekura nga tërmeti?