Igli Hasani largohet nga posti iambasadorit të Shqipërisë pranë OSBE-së në Vjenë, emërohet në një tjetër post, Meta firmos lirimin nga detyra

Igli Hasani dhe Ilir Meta

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme vendimin për lirimin nga detyra të ambasadorit të Shqipërisë Igli Hasani, pranë misionit të OSBE dhe organizatave ndërkombëtare në Vjenë.

Burime zyrtare për 'Report Tv' bëjnë me dije se Hasani ka marrë një tjetër detyrë si koordinator ekonomiko-ambiental i OSBE, për këtë arsye ka zgjedhur të lë postin e ambasadorit.

Ilgli Hasani është emëruar në këtë post që prej 17 dhjetorit të vitit 2017.

Dekret lirim ambasadori Igli Hasani

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’