Meta në Selenicë: PS-LSI është një fuqi e përbashket

Kreu i Levizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, prezantoi sot kandidatin për Bashkinë e Selenicës, Kasem Cenaj.
I bindur se banorët e kësaj zone do të dinë të bëjnë zgjedhjen e duhur duke votuar kandidatin e së majtës, Meta premtoi se qeveria do të të ketë investime konkrete në këtë zonë si në bujqësi, ashtu dhe blegtori.
"PS-LSI është një fuqi e përbashket që nuk synon të japë shembullin e punës, jo vetëm në Vlorë e Selenicë, por edhe Shkodër e Kukës. PD i do Bashkite për luftë politike, por pushteti vendor është për të zgjidhur problemet e komunitetit. Do të ketë investime konkrete nga qeveria në këtë zone. Mbështetje të jashtëzakonshme për bujqësinë dhe blegtorinë. Shqipëria është në drejtimin e duhur dhe Selenica do të bëjë zgjedhjen e duhur për të marrë drejtimin e duhur", tha Meta.
Investimet do të jenë edhe në infrastrukturë, tha Meta. "Së shpejti projekte për të lidhur Selenicën me Bregun.Me bitumin e Selenices jane shtruar rruget e botes, por jo te Selenices. Rruga e lumit te Vlores nis se shpejti, përmes së cilës lidhet Vlora me Qeparoin. Ky do jete reformin teresor per zonen", u shpreh kreu i LSI.
Meta shfrytëzoi praninë e tij në Selenicë për të uruar dhe 9 Majin, ditën e fitores mbi fashizmin, ndërsa ka thumbuar kandidatin e së djathtës për këtë Bashki. "Gëzuar 9 majin, ditën e fitores mbi fashizmin.Kemi arsye të festojmë se këtu jemi në trevat më patriotike të vendit. Më vjen keq që PD na ka vënë përballë një kandidat nga Balli Kombetar". //atsh/

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Formula 1: Max Verstappen 'mbret' edhe në Spanjë, Norris dhe Hamilton në podium