Meta nga protesta te Inceneratori: SPAK të heqë nga sytë shaminë që i ka vënë Rama e Veliaj, të zbatojë ligjin e të çojë rilindasit në burg

 

Kreu i Partisë së lirisë, Ilir Meta nga protesta në Inceneratorin e Tiranës, e quajti një aferë korruptive, ndërsa i bëri thirrje SPAK që ët zbatojë ligjin. Meta tha se ka ardhur koha që tashmë SPAK të heqë shaminë që i kanë vënë syve Edi Rama dhe Erion Veliaj.

Për ta arritur këtu në një vend të veçantë sepse jemi në një skenë krimi. Vijmë këtu pikërisht sepse u bënë 558 ditë të denoncimit zyrtar për këtë aferë kriminale dhe drejtësia nuk vepron, nuk e shikon. Ndaj, jemi këtu për të qenë dëshmitarë që nuk ka incenerator, nuk ka proces incenerimi. Gjithaçka është një mashtrim, siç është treguar me fakte dhe në mënyrë të përsëritur nga përfaqësues të opozitës e shoqërisë civile, analistë kurajozë. Jemi këtu për të treguar me gisht këtë vend krimi, në mënyrë që drejtësia e SPAK ta heqin shaminë që u ka vënë Rama e Veilaj nga sytë. Të zbatojnë ligjin dhe të çojnë hajdutët rilindas pas hekurave. Mjaft më, me drejtësi. Në 6 vite Shqipëria është përkeqësuar 26 vende sa i takon luftës kundër korrupsionit. Ky është rezultati i rama fomës, kapja e drejtësisë për fyti. Drejtësia që prangos fukarenjtë për një faturë energjie dhe që merr urdhra nga kongresi i partisë mavi për tu marrë me opozitës. Rama i. Rama ik është e tejkaluar. Rama shporru.  


Lajmi kryesor:

Meta në protestë: SPAK po bashkëpunon me PS për të blerë zgjedhjet vendore! I bashkohet ‘Rithemelimi'! Pjesëmarrje e ulët, Report Tv sjell VIDEO me dron


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)