Meta paralajmëron PD-në: Nëse Rama fiton zgjedhjet e marr unë drejtimin e opozitës

Pas veprimeve dhe deklaratave opozitare në shkelje të plotë të rolit të tij si President, Ilir Meta ka dalë hapur duke paralajmëruar PD se nëse fiton Rama, drejtimin e opozitës do ta marrë ai. Meta, ka paralajmëruar dorëheqjen e tij në këtë post, nëse kryeministri Edi Rama merr 71 mandate më 25 prill, pa u prekur vota, duke thënë se pas kësaj do të në dorë opozitën.

“Në këtë tokë Zot është populli i Shqipërisë, pikë! Mori Edi Rama 71 mandate? Unë më 26 prill do të jap dorëheqjen, kaq do ta bëj, siç bëri Ramiz Alia. Nëse ai merr 71 mandate, pa prekur votën e popullit, unë do të jap dorëheqjen dhe unë do të kaloj në opozitë dhe marr drejtimin e opozitës”, është shprehur Meta në një intervistë për Neës 24.

Me këtë deklaratë duket se Meta doli de juro se ai po drejton opozitën dhe po bënë fushatë, pasi de facto ishte zhveshur prej kohësh nga kostumi i Presidentit me akuzat ndaj qeverisë apo duke dalë në krahë të opozitës në kundërshtim me ligjin, pa ruajtur rolin e tij të barazisë dhe unitetit kombëtar.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

 • Mastroianni: 03/03/2021 18:21

  21.vjet ky vend nuk u regullua .ata duhen futur ke pallati i kongreseve do minuar gjithandej.pastaj lind elita e re .

  Përgjigju
 • Korab: 03/03/2021 00:00

  Jo , sepse vet votuesi (populli) ka marre pjese ne korrupsion sepse korrupsioni eshte (me jep te jap) edhe populli eshte fajtor dhe per kete duhet vetndergjegjsim per te pakten 10 vite qe e ardhmja shqiptare te dhe kjo eshte nje shuplake per korrupsionin.

  Përgjigju
 • Korab: 02/03/2021 23:50

  Duhen keto njerezish qe populli te ndaje te miren nga te keqen, ky e tregon fundin e tij dhe do te marr nje rol tjeter (ujk i vjeter).Po ndryshimi i sotem per te ardhmen nuk do te ndodhe kurre nga keto pese politikan por por por nga nje ndergjegjsim i vetem i popullit per te pakten 10 vjet pa rene ne gracken e allishverisheve te politikaneve

  Përgjigju
 • Mondi: 02/03/2021 05:18

  Ketij kaqoli I eshte mbushur mendja se eshte sovrani. Ky perfaqeson askend. Fajin e ka rama qe se di se nga na e shpif dhe e ben president

  Përgjigju
 • dulja: 02/03/2021 05:15

  mjer populli ne dore te kujte ka rene po harram ju qofte po e moren keta te ktillet ,hyy hajdtute i floririt

  Përgjigju
 • Like: 02/03/2021 03:41

  Cfare e kujton veten ti o injorante, kur nuk del ndonje Esat Toptani dhe ta shikoni te semes ju hajdutet. Kush je ti o injorant qe jep urdhera te prera e keni bere politiken si pazar per tu pasuruar. Hapni syte o popull mos u manipuloni nga keta sharlatane e injoranta qe mendojne te pasurojne veten b....n e tyre dhe te femijeve. Mendoni dhe ju o popull per familjet dhe femijet tuaj. Keta kerkojne pushtetin me doemos per te mbrojtur pasurite qe ju kane vjedhur ju sepse ndryshe i pret vetem burgu. Ndergjegjesohuni o popull mos i lini te pasurohen ne kurrizin tuaj. Shikoni Francen qe nuk pyet as per kryeminister e as per presidente qe po i con ne burg. SHQIPERIA E SHQIPETAREVE DHE JO E HAJDUTEVE DHE SHKATERRIMTAREVE.

  Përgjigju
 • Iris: 02/03/2021 03:10

  Ja dhe kriza e radhes e z.Meta.Tre pyetje kam:1-Po sikur Rama te marre 70 mandate, do te japesh doreheqjen? 2-Po kerkon ta besh fakt te kryer, drejtimin e ciles opozite,LSI,PD,PR ? 3-Si kryetar i veteshpallur i opozites,i ke pyetur Lulin,Salen,Monen,nese pranojne te t'a lene kolltukun ty,se ata duan te jene vete kryetare te perjetshem ?

  Përgjigju
 • Endri: 01/03/2021 22:27

  Prangat po te presin o hajdut. Keshtu te pafsha, duke deliruar

  Përgjigju
 • DANI: 01/03/2021 22:24

  Bravo per guximinin dhe inisiativen dikush duhet te dali perpara te drejtoje kete popull te frikur , te shtypur, te tallur ,te blere ...

  Përgjigju
 • Beni: 01/03/2021 22:15

  Do marri drejtimin e opozites qe te shpetoje koken nga burgu

  Përgjigju
 • Era: 01/03/2021 21:12

  Me cilin personazh do krahasohet ky plehre pas Alise. Nuk la aktor, hero dhe poltikan pa i ngjare...

  Përgjigju
 • meri: 01/03/2021 20:58

  Ah...,si mund te maresh drejtimin e opozites,keshtu me nji fjale goje ,sepse te pelqen ty ???...Ne demokraci,vendosin antaret e partive me vote, per drejtusin e tyre.Apo ti je Ilir Meta,dhe nuk pyet per rregulla.

  Përgjigju
 • Ardian: 01/03/2021 20:42

  Cfare menyre tjeter kerkon ti mor pizeveng... cfare??? Mos po te them mos. Zemrimi i popullit me ty eshte i madh. Ne tere historite boterore popujt nuk falin ajdutet.. qofshin princa mbreter diktatore a kucedra. Dhe kur te ve populli ne shenjester i ben te gjitha.. po po te gjitha degjome mua qe skam grame. Po vetem nje gje nuk ben populli kurre dije mire VETEM NJE GJE .... nuk te FAL

  Përgjigju
 • Tirona: 01/03/2021 20:35

  Per dite po shkel kushtetuten presidenti yne edhe kjo deklarate qe ka bere eshte shkelje kushtetute , nuk i takon ketij palo presidenti te beje deklarata te tilla. SPAK zgjohu nga gjumi se erdhi pranvera.

  Përgjigju
 • Pjeter lleshi: 01/03/2021 20:34

  RAMA DO I FITOJE ZGJEDHJET DHE TI ILIR BASHKE ME SALI,BASHE ,,E KRYEMUT ME KUC E ME MAC DO SHKONI NE BURG.....NDRYSHE NUK HAPEN NEGOCIATAT.......

  Përgjigju
 • Ta Rras lala: 01/03/2021 20:27

  O ilir kak meta ti në 26 Prill do marësh drejtimin për në Reç o përç.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)