Meta: Protesta e 8 janarit, moment tragjik dhe degradim

 

Presidenti Ilir Meta, komentoi në një konferencë për shtyp protestën e dhunshme të 8 janarit që u thirr nga ish-kryeministri Sali Berisha. Kreu i shtetit theksoi se 8 janari është një moment tragjik.

“Nuk ishte gjë tjetër veçse moment tragjik i një procesi politik degradues që po zhvillohet prej muajsh e vitesh në sytë e të gjithë shqiptarëve.”-tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta del hapur pro Berishës, telefonata me Këlliçin për ta orientuar në protestë: I thashë mos bini pre e provokimeve! Basha të legjitimojë veten (VIDEO)


M.Ç/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I ftohti polar, a jeni dakord me vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur shkollat?×

Lajmi i fundit

John

Friedrich Merz konfirmohet në krye të CDU-së, Basha: Pres të punojmë më afër së bashku për të ardhmen europiane të Shqipërisë