Meta 'tregon muskujt': Edhe me tanke të vijnë në Presidencë jam i përgatitur

Presidenti Ilir Meta çudit gjithmonë me deklarata e tij, dhe këtë herë zgjodhi që ta përshkruante 'luftën' apo përplasje me qeverinë përmes tankeve, duke i cilësuar nismat e mazhorancës ndaj kompetencave të ti, dhe sjelljes së tij shembullore që mbron Kushtetutën . Duke e konsideruar Presidencën si kështjellën e mbrojtjes së Kushtetutës, Meta tha se edhe me tanke të vijnë ta sulmojnë do marrin një përgjigje shembullore dhe se ai është i vendosur ta mbrojë atë. Në lidhje me shkarkimin e tij, meta tha se nuk ndihet aspak i kërcënuar dhe se para se ta bëjë atë mazhoranca, i shkarkon ai së bashku me popullin shqiptarë.

'Jam përgatitur për të gjithë skenarët. Edhe me tanke po të vijnë ne Presidencë do marrin përgjigjen më shembullore. Para se te më shkarkojnë ata do i shkarkoj unë me popullin shqiptar. Po e bëj të qartë, jam gati për çdo skenar. Ata le të vazhdojnë, unë do t’u jap përgjigje shembullore. Përderisa kanë frikë nga zgjedhjet, ata të shkarkuar janë. Ata po sillen si një bandë, miratojnë ligje mbi ligjet për të frikësuar njerëzit, mediat, bizneset, gjithçka. Ata kanë humbur çdo lloj legjitimiteti. Kanë frikë nga fjala e juaj. Unë nuk kam frikë’, tha Meta në emisionin “Open” në Top Channel.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju ka ndihmuar bashkia në zonën ku jetoni për të përballuar emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento

Komente

 • Populli: 18/02/2020 12:56

  Ky k deri thot populli populli po dakOrt sa me shpejt te beje referendumin (nuk e di ben vet apo beson

  Përgjigju
 • Shqiptar: 18/02/2020 12:32

  Ilir Meta. Je fytyre e urryer nga Shqiptaret

  Përgjigju
 • Perse kush ja la Presidecen ktij fshatari vulehumbur rexhepi !: 18/02/2020 09:49

  E urren gjithe populli , akuzohet per inkriminnim te bandave Antishtet , sot kercenon edhe Shtetin , se mundet te rri me force ne presidenc . sozia e sadamit dhe gaddafit . mundet te ket te njejtin Fund ,asnji cudi. Ky Maskara ,sali berisha lulezim basha kryekurva e lsi-s , duhe te behen Shembull ,qe Politikane te tille , mos te mendoj kush te ket me ne Shqiperi . Shqiperia ,qytetaret e saj deshirojn te shkojne drejt Europes , jo arabistanit . Te arrestohen Koronaviruset e Politikes Shqiptare sot ,mennjiher , cfar pritet me ?????????????

  Përgjigju
 • Fshatar i ndyre , ktu s'je ne xhungel por Shtet !: 18/02/2020 09:39

  ja pra se cdo te thote fshatar . kta duhet te perjashtohen me Ligje nga Politika dhe institucionet te tilla . maskarai politikes shqiptare ,ky fshatar i ndyr , qe ben gangsterri e rrugeve ne Presidence , e njeh Shtetin e Kushtetuten vetem atehere kur i intereson vetem atehere kur i sherben fshatarit ne pozite dhe nuk i cenon interesat ,pasurite e vjedhura Shtetit . Me Demokraci ky kupton vjedhjen e shtetit ,duke ber pasuri pa punuar asji dite pune , por kur vjen puna te perballet me Ligjet ne Demokraci , qe do te thote Vendos Shumica ,shumica qeverris dhe dikton , i tregon Topin ! Nji fshatar tipik ,i shemtuar e gjithcka . Ne sjellje ,ne veprimtari ,antiShtet , hajn , i shemtuar si njeri e politikan , nji qenie peshtire qe as Djallit nuk i duhesh . Nji spurdhjak si ty ,nji i inkreimiuar ,e qenie toxike , Nji QENIE e DESHTUAR s'mundet ti bej karshillik nji Shteti , i cili do ta tregoj duke dhene nji Shebull me tipa te tille zagare rrugesh ,se cdo te thote LIGJE E SHTET duke te ber Shembull per gjithe ju Gangsterret ne Politike duke te marre zvarre ne menyre demostrative Live ne TV -- Cdo Politikan ne Bote ,akoma me shume President , do jepte mejiher Doreheqjen ,perball ktij Reagimi te Popullit kur shikon ,urrejtjen e popullit . Dje qiti nga goja fjalen Diktatore se Europa gjasme ndihmoka Shtete Diktatore ,ne menyren me cinnike ,sepse Donatoret dhuruan miljardat per shqiptaret e demtuar nga termeti , dhe ai qe ben e sillet si Diktatore ktu ,sot eshte pikerishte Ky Maskara ,Njeri i Pafytyre, qe kercenon Shteti, se nuk e le postin ,(Presidence eshte prone imja ) pra ne kto kushte ,kur ky maskara qe per 30-vjet mbante Nofken Ngerci dhe i sherbeu politikave te destabilizimit te Shqiperise , ka humbur gjithcka , kercenon Shtetin si karagjoz rrugesh , eshte si me kercenu Miu - Elefantin . Shteti duhet ta arrestoje Live kte Maskara , per provokimet e thirrjet per nxitje ,njelloj si u veprua ndaj Sadamit ,duke e marre zvare nga strofkulla ku fshihet dhe Gaddafi per ti treguar njiher e mire te gjitheve ne kte vend dhe jashte tij , se Shqiperia eshte nji vend Europian dhe vepron sipas Ligjeve Europiane .

  Përgjigju
 • USA: 18/02/2020 09:05

  TI TE RRUAN K.....MOR PLERE O FYTYR MUTE TI JE BURRE KURVE

  Përgjigju
 • AltinTop: 18/02/2020 09:05

  Do zoti nxjerr dekret per anullim te bazes ushtarake te NATO-s ne Kuçove... Na mbro o gjigand!!!

  Përgjigju
 • Loni: 18/02/2020 09:01

  Hahaha I madh Arusha malit me Pao fjale te marrin ndonje brisk te temperuar edhe te ndrrojne profesionin I bie... Hahahahah gallate e madhe kur ju degjon juve aktorian te lindur te gjithe! Po pati zot ju fekondofte te gjitheve nga. Pari tek I fundit! Se ne si popull jemi te pafuqishem ne cdo drejtim kundrejt jush.

  Përgjigju
 • Kalimtari: 18/02/2020 08:26

  Ky jeton në një botë paralele. Ndryshe ska shpjegim.

  Përgjigju
 • Eri: 18/02/2020 08:18

  Larg qofte per nje 1997 te dyte,asht I lodhur populli,populli thjesht voton asgje tjeter,Kjo mazhorance bie dhe opozit ngrihet vetem me voten e lire te popullit te pergjysmuar nga emigracioni,me CA lufte dhe tankesh do e mbaje meta pushtetin me ushtrine a Ka ushtri ma joo nuk Ka largqofte pra.

  Përgjigju
 • Ariu: 18/02/2020 08:01

  Kujdes preshin Ilir zgjidhe me sa më shumë fleta që të paktën të durosh dhe 0.001 sec në ajër me gjithë këtë fluturim që ke ndërmarrë

  Përgjigju
 • Topja: 18/02/2020 07:51

  Ky ka rrjedhur me kohë por kush e duron këtë dhe atë debilen. GOMAR BURR dhe asgjë më shum!

  Përgjigju
 • Muti: 18/02/2020 07:46

  Akoma me kte ju ky ka ikur per lesh

  Përgjigju
 • O tej: 18/02/2020 07:12

  P*rdh se lirohesh Mona Mina Like

  Përgjigju
  • Haha: 18/02/2020 11:59

   Mona pa brek

 • Floriri: 18/02/2020 03:17

  Ky debil hajduti eshte edhe fajli dhe topuslli Po kush pyet se si do mbrohesh ti ,kur para ligjit do flakesh si lecke Boll na permende kushtetuten qe I vetmi ti po e perdor sipas interesit Mburru Like se Spak eshte gati te ti numuroje dhembet

  Përgjigju
 • Toni: 18/02/2020 01:04

  Fol me kryetarin e parlamentit se ai te jep ide te mira nga experienca , edhe pyte mos e ka rusjtur ate fustanin qe u arratis ne kohen e Sales se ndoshta te hy ne pun edhe ty fustani meu arratis.

  Përgjigju
 • Shqiptar: 18/02/2020 00:51

  Do kesh nje fund te tmerrshem.

  Përgjigju
 • vera: 18/02/2020 00:28

  IK o meta ik o budalla,,,sei un morto che camina...

  Përgjigju
 • Cepani: 18/02/2020 00:04

  Ky ka rreshkitur fare. E pandeh veten Escobar dhe Shqiperine Medelin hahaha Presidenca si Katedralia e Escobarit hahahs Nuk ka Rama kellqe si ti zihesh me leqe jo me tank.

  Përgjigju
 • Lalka i Radanecit: 17/02/2020 23:51

  Po mo oanchar Maliqi loqke mbete bre? Po cfar mut presidenti je ti?

  Përgjigju
 • XXX: 17/02/2020 23:49

  Po ik ore president legen. Hajdut.

  Përgjigju
 • Ti. ?: 17/02/2020 23:46

  Te ha mune

  Përgjigju
 • BOTA u Solidarmizua me Termetin..: 17/02/2020 23:45

  Te tilla Skenare Si ne 97 haroje i Nderuar President .. Mere me qehtesi , se nuk do ndodhe gje me Juve..Paske shperndare leke te madhe ,,por Populli kesaj rradhe ,Leket do TI mari..Por veten nuk besoje qe ta rrezikojne ..ushtria Amerikane eshte ne Verope e Stacionuar .Per Shqiperine nuk duhen me teper se nje mije Ushtare TA bejne zape . Te Uroje tja kaloshe pa telashe edhe kesaj rradhe ..se fundja cdo njeri gabon nje here ne jete. Zoti ndimofte ata njerez ,,qe qe Ju eshte merzitur Jeta..dhe ndermarin ndonje hap ,, Si ne hendra ..

  Përgjigju
 • Brezi i djegur: 17/02/2020 23:40

  Sa burre i vogel perballe Gjigandit, ku Rama e ku ti!!!

  Përgjigju