Milan - Rennes, Stefano Pioli: Europa League është liga jonë e kampioneve, duam trofeun

Milan - Rennes, Stefano Pioli: Europa League është liga jonë e kampioneve, duam trofeun

Stefano Pioli

Milan - Rennes luajnë nesër në orën 21:00 për fazën e 1/16 në Europa League. Përpara ndeshjes së parë foli edhe trajneri i kuqezinjve të Italisë. Stefano Pioli ka vlerësuar këtë event duke thënë se ky trofe është "liga jonë e kampionëve".

"Natyrisht që jemi një ligë më poshtë, por është një kompeticion i rëndësishëm me skuadra të shkëlqyera. Ambicia jonë është të arrijmë deri në fund, por nuk do të jetë e lehtë. Rennes është një ekip i shkëlqyer dhe ne duhet të jemi gati", tha ai fillimisht.

Më pas trajneri foli edhe për formën e lojtarëve dhe atë çka i pret në EL.

"Jemi në një moment të mirë. Në një sezon ka momente të vështira, e dimë këtë. Skuadra kërkon të bëjë mirë dhe beson në kualitetin që ka. Kjaer? Ai është mirë dhe do të grumbullohet.

Kundërshtari? E kemi përgatitur mirë këtë ndeshje dhe e kemi ndjekur Rennes këto sfida, një skuadër e shpejtë. Ata po kalojnë një moment fantastik në aspektin fizik. Do të luajmë në shtëpi. Do të jetë e rëndësishme që të vendosim veten në avantazh për ndeshjen e kthimit. Është një kompeticion që për ne vlen sa Liga e Kampionëve nëse në fund dalim me trofeun”, tha Pioli.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Kombëtarja udhëton sot në Dusseldorf, Sylvinho ndryshon formacionin! ‘Pushtim’ kuqezi në stadium

Euro 2024/ Kombëtarja udhëton sot në Dusseldorf, Sylvinho ndryshon formacionin! ‘Pushtim’ kuqezi në stadium