Milot Rashica shënon në Gjermani, dedikim me simbol për Shqipërinë

Milot Rashica me shqiponjë

Milot Rashica ka shënuar golat e radhës në Gjermani, dhe një prej tyre ka vendosur t'ia dedikojë Shqipërisë. Kosovari i dha fitoren Werder Bremen në transfertën e Wolfsburg, dhe pikërisht Rashica pasi shënoi golin e parë në minutën e 13' festoi me 'shqiponjë' ndërkohë në rrjetin e tij Facebook sipër fotos së publikuar shkruan "Për Shqipërinë''. 23- vjeçari veshi për dy ndeshje fanellën kuqezi për t'u larguar më pas me atë të Kosovës

Ai është një nga lojtarët më premtues të dardanëve dhe në Gjermani në këtë sezon po bën mjaft mirë. 

a.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Raporti i 'Freedom House' për demokracinë: Shqipëria bën hapa pas, shqetësuese krizat politike