Minatori Plaku humbi jetën pasi u bllokua në galeri në minierën në Bulqizë, shoqërohen në polici inxhinieri i kompanisë 'KADURTEX' dhe drejtuesi teknik

Inxhinieri i kompanisë 'KADURTEX' dhe drejtuesi teknik janë shoqëruar në polici pas aksidentit në minierën në Bulqizë, që i mori jetën minatorit Muharrem Plaku. Policia nuk ka ende një informacion për ngjarjen, ndërsa burime për "Report Tv" konfirmojnë se janë shoqëruar në komisariat për t'u pyetur rreth ngjarjes Inxhinieri Veli Losha dhe tekniku Saba Hasani, ndërsa nuk ka asnjë akuzë të ngritur ndaj tyre.

Plaku u nxor i pajetë nga nëntoka në mesnatë, pas 5 ditësh i bllokuar si pasojë e shembjes së një masivi minerali. Galerinë 3 ku ndodhi ngjarja menaxhohet nga kompania minerare "KADURTEX", me administrator Kapllan Duriçin dhe bashkëpronarë vëllezërit e tij Myfit dhe Ilber Duriçi. Kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e aksidentit dhe kushtet e sigurisë në minierë.


Lajmi kryesor:

U bllokua në një prej galerive të kromit pas shembjes së një masivi minerali, gjendet pas 5 ditësh kërkime trupi i pajetë i minatorit Muharrem Plaku! Shoqërohen inxhinieri i kompanisë 'KADURTEX' dhe drejtuesi teknik


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?×

Lajmi i fundit

John

Vaksina e gripit dhe ajo e COVID mund të bëhen në një kohë, mjekja: Grupet e riskut duhet ta kryejnë vaksinën e gripit