Ministri gjerman falenderon Ramën: Për herë të parë në historinë e OSBE-së, emërimet e drejtuesve të rinj të institucioneve të saj përputhen me pritshmëritë

Ministri gjerman Heiko Mass dhe kryeministri Rama

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas ka falenderuar kryeministrin Rama i cili mban edhe kryesimin e radhës të OSBE në emër të Shqipërisë. Mass ka vlersuar kompromisin e arritur,balancën gjinore e gjeografike ne emërimin e drejtuesve te institucioneve dhe punën e bërë gjatë drejtimit të OSBE.

 "Për kompromisin e arritur në emërimin e drejtuesve te institucioneve duhet falenderuar Kryesia shqiptare. Ju i dashur Edi Rama dhe ekipi juaj ia dolët qe ekipi i ardhshëm drejtues te jete jo vetëm i kualifikuar larte, por edhe që për herë të parë në historinë e OSBE-së të përputhet me pritshmeritë për respektimin e kriterit të balancës gjinore dhe asaj gjeografike. Per sa me lart, meritoni mirenjohjen dhe falenderimin tone", tha Maas.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Cilët janë shkaktarët kryesorë të aksidenteve rrugore?

Komento

Komente

 • Taulant: 04/12/2020 07:34

  Ça t'u thuash ne kete rast ca robshave qe vijne verdalle neper forume dhe rrjete sociale qe kane mesuar vetem fjalen sufllaqe kur ti vertete i jep meritat kryeministrit tend?! Ça t'u thuash kur Trump i shkruan leter personale dhe i thote je lider i vertete dhe partner i shkelqyer?! Keta ende vazhdojne te tregojne perralla se Europa e ka izoluar Edi Ramen, nderkohe te pakten 1 here ne jave ai ka nga nje komunikim teper miqesor online me te pakten 1 udheheqes te kancelarive me te medha europiane dhe diku do degjosh edhe ndonje mbeshtetje te drejtperdrejte prej tyre me deklarata te cfaredoshme.

  Përgjigju
 • Sadushe: 04/12/2020 07:02

  Bravo EDI LEGJENDA

  Përgjigju
 • Vielen Danke Herr Mass!: 03/12/2020 21:14

  Populli Gjerman,Die Beste !..Vertet,I drejtpërdrejtë,i ndershëm e korrekt!

  Përgjigju
 • Eins: 03/12/2020 19:49

  Danke !Die beste!Alles gute!

  Përgjigju
 • Ani: 03/12/2020 19:18

  Falenderime qe na ben te ndihemi krenar e qe larteson emrin e vendit

  Përgjigju
 • GJIGANDI EDI RAMA: 03/12/2020 19:10

  Populli Gjerman është një nga popujt më korekt në Bot dhe ky që falenderon Ramën nuk është militanti partis socialiste por një politikan i klasit Botror. Pra shikoni kush është Edi Rama me fakten, fakten, fakten. Hec përpara gjigandi Shwipris nderoje Shqiprin halle madhe.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Në fshehtësi të plotë/ Ja si do miratohet marrëveshja për vaksinat në Kuvend, Ruçi-deputetëve: Kujdes, mos nxirrni sekretin