Ministri i Brendshëm: Veliu e ngriti Policinë e Shtetit në nivelet më të larta në 30 vite, Nano ka një sfidë të rëndësishme para

 

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi tha se Gledis Nano ka një sfidë të rëndësishme përpara, për të çuar përpara performancën e Policisë së Shtetit, që ka bërë Ardi Veliu.

“Veliu largohet nga kjo detyrë me rezultate shumë të larta, duke e çuar në nivele si asnjëherë tjetër në këto 30 vite performancën e policisë së shtetit dhe kjo, falë profesionalizmit të Ardi Veliut dhe të gjithë treguesit e sektorit të Policisë flasin për një rritje dhe standard të krijuar për performancën e policisë së Shtetit. Nano, një oficer karriere, ka një sfidë për ta çuar përpara këtë performancë të shkëlqyer të Ardi Veliut”, tha ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi.


Lajmi kryesor:

ZYRTARE/ Ish-kreu i Anti-Terrorit, Gledis Nano emërohet drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në vend të Ardi Veliut! Priten ndryshime në disa drejtori


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba