Ministria e Financave paralajmëroi ‘shkrirjen’ e Bordit të Transparencës për karburantet, Bardhi: Rama e përdori për të siguruar të ardhura shtesë për oligarkët

Ministria e Financave paralajmëroi ‘shkrirjen’ e Bordit të Transparencës për karburantet, Bardhi: Rama e përdori për të siguruar të ardhura shtesë për oligarkët

Deputeti i PD, Gazment Bardhi

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar lidhur me lajmin se shumë shpejt pritet që Bord ii Transparencës për çmimin e karburanteve të shkrihet. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social, facebook, Bardhi shkruan se ky vendim vinte vetëm pak ditë para se të shpallej vendimi i gjykatës Kushtetuese e cila sipas tij, pritet të shpallë Bordin e Transparencës si anti-kushtetues.

“Bordi i Oligarkëve prej 1 viti vjedh hapur shqiptarët me abuzimet me çmimin e karburanteve. Paralajmërimi i Ministres së Financave për shfuqizimin e tij, vjen vetëm disa ditë përpara se Gjykata Kushtetuese të marrë në shqyrtim kërkesën e Grupit Parlamentar të PD për ta shpallur antikushtetues”- shkruan Bardhi.

Ai tha se kjo është prova që sipas tij, vërteton se Bordi është ngritur nga kryeministri, Edi Rama për të siguruar të ardhura shtesë për ata që Bardhi i quan ‘oligarkët e karburantëve’.

“Kjo është prova më e qartë që Edi Rama, në mënyrë antikushtetuese, ngriti një Bord për të vjedhur hapur shqiptarët, duke u siguruar të ardhura shtesë dhe abuzive për oligarkët e karburantëve për plot 1 vit.  Me apo pa vullnetin e Edi Ramës, Bordi i Oligarkëve do të bie sepse është antikushtetues. Krenar për çdo koleg të Grupit Parlamnetar që pranojë të firmos kundër Bordit të Oligarkëve”- shton deputeti i PD.

Burime nga ministria e Financave pohuan për Report TV ditë më parë se shumë shpejt pritet të kishte një shkrijre të Bordit të Transparencës për çmimin e karburanteve. Ndërsa vendimi është konfirmuar ditën e sotme nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj e cila tha se së shpejti, Bord ii Transparencës do të shfuqizohet.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gaz gaz jepi gaz: 12/01/2023 23:23

  O Gazi i botes! E bere zamzallen copA. Thirri mendjes

  Përgjigju
 • Gazi kshu?: 12/01/2023 21:37

  Ou?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Sllovenia barazon 0-0 me Anglinë, dy skuadrat kalojnë në 1/8! Danimarka dërgon Serbinë në shtëpi, 0-0 edhe në Munich

Euro 2024/ Sllovenia barazon 0-0 me Anglinë, dy skuadrat kalojnë në 1/8! Danimarka dërgon Serbinë në shtëpi, 0-0 edhe në Munich