Ministria e Jashtme Ruse: OKB-ja po hesht për skllavërinë seksuale të refugjatëve ukrainas në Evropë

Ministria e Jashtme Ruse: OKB-ja po hesht për skllavërinë seksuale të refugjatëve ukrainas në Evropë

1670070499_sbr.PNG

Kombet e Bashkuara dhe organizatat e të drejtave të njeriut janë të heshtura, pavarësisht të dhënave të reja për përdhunimin dhe skllavërinë seksuale të refugjatëve ukrainas në Evropë. 

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, në kanalin e saj Telegram, raportojnë mediat e huaja.

"Kombet e Bashkuara dhe strukturat e të drejtave të njeriut janë të heshtura, sepse tërheqja e vëmendjes ndaj një problemi të vërtetë humanitar nuk është në rregullat e tyre. Ose sepse ata po përpunojnë një urdhër tjetër politik. Për të qenë i sinqertë, të dyja këto opsione janë shumë të këqija”, tha ajo.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Kievi: Është bombarduar klinika e kancerit në Kherson! Moska: S’pranojmë çmimin tavan të naftës


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

ZYRTARE/ 7 ndeshje pa fitore, klubi i Premier League shkarkon trajnerin

ZYRTARE/ 7 ndeshje pa fitore, klubi i Premier League shkarkon trajnerin