Ministria e Shëndetësisë jep shifra zyrtare: 650 persona të lënduar

Ministria e Shëndetësisë jep shifra zyrtare: 650 persona të lënduar

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë shifra zyrtare sa i përket personave të lënduar nga tërmeti. Referuar burimeve zyrtare 650 persona janë lënduar dhe kanë marrë shërbim në spitale.

"Gjate ditës së sotme 650 të lënduar nga tërmeti kanë marrë shërbim në spitale

Aktualisht: 65 të shtruar në spitalin e Traumës dhe në spitalin e Durrësit. Gjendja paraqitet e stabilizuar, 9 prej tyre janë në observim intensiv. Urgjenca kombëtare: 1200 thirrje për ndihmë; 260 misione me autoambulance", njofton ministria e Shëndetësisë.


Lajmi kryesor:

Dita II e tërmetit/ ZHVILLIMET minutë pas minute mbi tërmetin 6.4 ballë që goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës (VIDEO-LIVE)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten