Ministrja e Jashtme takon homologun e saj në Holandë: Ndajmë të njëjtin mendim për domosdoshmërinë e negociatave

Ministrja e Jashtme takon homologun e saj në Holandë: Ndajmë të njëjtin mendim për domosdoshmërinë e negociatave

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka në samitin e Madridit ka takuar homologun e saj në Holandë Wope Hoekstra. Ministrja sqaroi se, ndajnë të njëjtin mendim lidhur me domosdoshmërinë e hapjes së negociatave për anëtarësimin në BE.

'Diskutim mjaft i mirë me Ministrin e Punëve të Jashtme të Holandës, Wope Hoekstra.

Ndamë të njëjtin mendim për domosdoshmërinë e fillimit sa më shpejt të jetë e mundur të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, në mënyrë që të rikthehet besueshmëria e procesit. - shkruan ministrja në Facebook.


Lajmi kryesor:

Rama në Samitin e NATO-s në Madrid, takon Biden e Stoltenberg: Presidenti i SHBA, fjalët më të mira për Shqipërinë! Kosova të ftohet në Mekanizmin e Paqes


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë