Minus 10 gardë celsius, temperaturat e ulëta anulojnë 100 fluturime në Londër

Minus 10 gardë celsius, temperaturat e ulëta anulojnë 100 fluturime në Londër

Foto ilustruese

Më shumë se 100 fluturime u anuluan  në aeroportin “Heathrow” të Londrës për shkak të motit të keq dhe mjegullës së madhe që ka pushtuar zonën.

Ndërkohë janë regjistruar temperaturat më të ulëta në 13 vitet e fundit, deri në minus 10 gradë. Meteorologët kanë parashikuar që mjegulla do të vijojë

“Ka pasur ndryshime të orareve të avionëve për shkak të mjegullës së madhe. Ne po punojmë me kompanitë për rregullim e orareve të reja, ndërsa po u vihet në ndihmë edhe pasagjerëve”, tha një zëdhënës i aeroportit të “Heathrow”-t.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Vëllezërit Veshaj ndajnë foto nga pushimet me partneret, Bora dhe Heidi shihen bashkë (FOTO)

Vëllezërit Veshaj ndajnë foto nga pushimet me partneret, Bora dhe Heidi shihen bashkë (FOTO)