Mirel Josa: Gabuam në markimin e Nonatos, goli me Balajn i rregullt

Mirel Josa: Gabuam në markimin e Nonatos, goli me Balajn i rregullt

Mirel Josa, trajneri i Vllaznisë

Vllaznia humbi 3-2 me Erzenin në "Niko Dovana". Shijakasit kalojnë kuqeblutë në renditje, teksa pas ndeshjes foli për Oversport edhe Mirel Josa. Trajneri i Vllaznisë ka komentuar edhe golin e anulluar nga VAR për Malën, duke thënë se Balaj nuk influencoi në aksion.

"Goli i anuluar i Malës? Balaj nuk ishte fare në trajektore. Largësia e Balajt nga porta, ishte shumë e madhe dhe nuk ka pasur lidhje me pozicionin jashtë loje. Nuk e pengoi fare Xhikën në momentin e goditjes. Ta ndjekim sepse ka përfunduar. Mund ta komentoni vetëm ju gjatë javës. Balaj nuk ka pasur lidhje me pengimin e zonës së portierit. Ne edhe me rezultatin 2-0, e ngushtuam rezultatin në 2-1 dhe duhet të kishim qenë shumë më të përqendruar për të pasur mundësitë që të shkonim te barazimi. Sepse te goli i tretë ishte një keqkuptim, një veprim jo i mirë i mbrojtësve tanë.

Aspekti mbrojtës çaloi, përballë lojtarëve si Nonato. Markimi duhej më i afërt… Është e vërtetë sepse ai është lojtari kryesor i Erzenit sipas mendimit tim. Nuk ishte problemi për markim personal të tij. Gabimi për një gol të tij, nisi që në krahun e djathtë për ne. Momenti kur futet topi për Nonaton në zonë. Duhet të kishte veprim më të mirë të mbrojtësve, por jo pozicioni jashtë loje meqenëse ishte brenda gjysmëfushës", tha Mirel Josa.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Partizani 'harron' të fitojë, Erzeni trondit Vllazninë! Laçi përmbys Teutën mes 7 golash


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Zelensky ‘surprizon’ sërish, viziton edhe Kharkivin në befasi

Zelensky ‘surprizon’ sërish, viziton edhe Kharkivin në befasi