VIDEO/ Erzeni 'Hirushja' e Superligës, shijakasit mposhtin Vllazninë dhe e parakalojnë në renditje

VIDEO/ Erzeni 'Hirushja' e Superligës, shijakasit mposhtin Vllazninë dhe e parakalojnë në renditje

Erzeni 3-2 Vllaznia

Erzeni fitoi 3-2 me Vllazninë për javën e 19-të të Superligës. Shijakasit në "Niko Dovana" treguan se nuk janë më surprizë, duke kaluar shkodranët në renditje. Njësoj si në fazën e parë, Erzeni duket se ia ka marrë dorën Vllaznisë duke e mundur sërish. Në pjesën e parë Erzeni shënoi me autogolin e Smajlit dhe Nonaton. Në minutën e 57 Mala rihapi ndeshjen, teksa sërish Nonato shënoi për 3-1 dhe dopietën personale. Goli i Jonuzit në minutën e 81 shërbeu në fund sa për statistika, me ndeshjen që u mbyll 3-2. Erzeni me 29 pikë merr vendin e tretë, teksa Vllaznia me 28 qëndron e katërta.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Partizani 'harron' të fitojë, Erzeni trondit Vllazninë! Laçi përmbys Teutën mes 7 golash


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)