Mish pule me oriz dhe qiqra nga zonja Albana

Mish pule me oriz dhe qiqra

Përbërësit:

 • 1 pulë
 • 250 gr qiqra
 • 250 gr oriz
 • 1 qepë
 • 1 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj gjalpë
 • Ujë
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim pjesët e pulës, shtojmë qepën e grirë dhe i lëmë të zbuten me njëra-tjetrën. Qiqrat që i kemi lënë nga nata në ujë, I shpëlajmë dhe I vëmë të ziejnë bashkë me mishin.( nëse kemi konserv nuk ka nevojë më shumë se pesë minuta zierje). Shtojmë orizin dhe e lëmë të ziejë për 12 minuta, I rrgullojmë shijen dhe është gati për servirje.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Veliaj inspekton Pistën Olimpike të Atletikës në Parkun e Liqenit: Mbajtëm premtimin që i bëmë Luiza Gegës, një investim fantastik për sportistët e rinj

Veliaj inspekton Pistën Olimpike të Atletikës në Parkun e Liqenit: Mbajtëm premtimin që i bëmë Luiza Gegës, një investim fantastik për sportistët e rinj