Misteri Merkel, agjentë të huaj fusin duart në kartelat klinike të kancelares (VIDEO)

Nuk ka vetëm simpati dhe dashuri për dobësitë njerëzore. Mes miliona shikimeve të vëmendshme ndaj Angela Merkel dhe krizave të saj të dridhjes, ekzistojnë dhe vështrimet e shërbimeve sekrete të gjysmës së botës.

Shëndeti i kancelares nuk është vetëm një çështje personale, por është një shqetësim për balancat globale dhe për këtë arsye vëmendja, pak a shumë malinje, është e parashikueshme.

Natyrisht, ka edhe ata që luajnë paraprakisht: sipas “Bild Zeitung”, ndërsa Merkel ishte në Osaka, agjentë nga vendet e tjera janë përpjekur të fusin duart te të dhënat mjekësore të kancelares.

Gazeta në shkrimin e saj nuk specifikon se kush apo si, por dihet që “Bild” ka gjithmonë lidhje shumë të "lubrifikuara" me burimet e sigurisë së brendshme gjermane, prej të cilave siguron informacione të besueshme.

Përpjekjet nga agjentë të vendeve të ndryshme për të zbuluar problemet shëndetësore të kancelares Angela duken të besueshme.

Në samitin e G20 në Osaka, kancelarja u shfaq më pak energjike se zakonisht, edhe pse nuk pati të dridhura. Pavarësisht se pas takimit me presidentin ukrainas Wolodymyr Zelensky mjekët thanë se gjendja jo e mirë e kancelares ishte si pasojë e dehidratimit, kjo duket pak e besueshme.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i mjaftueshëm shpërblimi prej 5 mijë lekësh i festave të fundvitit për pensionistët?×

Lajmi i fundit

John

Përplasja gjatë spektaklit, Robert Aliaj ofendon konkurrenten: O gore! Alketa Vejsiu i kundërvihet