Mjegulla e dendur 'pushton' Kukësin dhe Rrugën e Kombit, vështirësi në qarkullimin e mjeteve (VIDEO)

Kukësi në ditën e parë të 2021 është zgjuar nën ombrellën e mjegullës së dendur. Mjegulla ka kufizuar shikueshmërinë si për qytetarët ashtu edhe për drejtuesit e automjeteve.

Shikueshmëria është në një distancë të shkurtër për vetëm 50 metër, prandaj kërkohet të tregohet shumë kujdes gjatë drejtimit të automjeteve në Kukës.

Edhe përdoruesit e Rrugës së Kombit duhet të bëjnë kujdes në uljen e shpejtësisë, rritjen e vigjilencës e përdorimin e dritave të mjegullës, pasi trafiku i lëvizjes është më i lartë e po ashtu prezenca e mjegullës rrisin rrezikun e aksidenteve.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në Vlorë, përplasje e fortë mes dy makinave