Mobiljet 'fluturuese' në Durrës, reagon ministri Balla: Turp! (VIDEO)

Dy qytetarë në Durrës, teksa po hiqnin mobiliet e vjetra nga një apartament në një pallat, kanë krijuar ndotje të mjedisit dhe prishje të qetësisë publike.

Dy punëtorët duken në pamjet e siguruara nga Report Tv teksa hedhin mobiliet nga ballkoni i shtëpisë në sheshin poshtë pallatit.

Aty duket një pirg me mobilie të vjetra të shkatërruara.

Për këtë ka reaguar edhe ministri Taulant Balla duke e konsideruar si turp. 

Reagim i ministrit të Brendshëm, Taulant Balla: 

Ndiqeni këtë video ndërsa dy persona hedhin mobiljet e vjetra dhe mbetjet nga ballkoni. TURP!

Policia e Shtetit - Durrës ka reauar menjëherë ndaj shqetësimit të banorëve të lagjes nr.17 në këtë qytet. Banorët kallëzuan dy persona për ndotje të mjedisit dhe prishje të qetësisë publike, ndërsa hidhnin mobilje e mbetje të cilët u vendosën përpara përgjegjësisë penale. Duhet një koordinim edhe më i mirë mes të gjithë agjencive ligjzbatuese për mbrojtjen e territorit dhe mjedisit nga shkelësit.

G.K/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • fredi: 20/04/2024 16:58

  Keta kane shpellare....

  Përgjigju
 • Arben: 20/04/2024 16:47

  Ja pra, keta jane votuesit e Saliut dhe opozites shqiptare! A mund ti jepet vota ketyre? Te bëhen shumice e te na perdhosin? Kurrsesi! Me mire PS edhe me 1000 probleme, korrupsion, vjedhje, etj etj , sesa maloket e opozites!

  Përgjigju
 • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 20/04/2024 16:17

  Katunar o tru pa rur qytetar sbëhesh dot kurrrr. Çfar mund ti thuash ktyre lloi kafshve me fytyr njeriu. Turp , turp njerēz me bisht.

  Përgjigju
 • Arjanit Bejko: 20/04/2024 06:42

  Shume gje e ndyre fjalori qe perdoret nga disa ketu... ! Fol mendimin tend shprehu ne te mire te Atdheut e kombit dhe kaq..e ke bere detyren tende te shenjte !Kuptohet injorante ka kudo edhe ne Amerike , por sa njoftohet policia ata kapen dhe pastrojne rremujen e tyre.. ok?

  Përgjigju
 • toku: 19/04/2024 11:20

  Kjo eshte e bere me kompjuter si plerat ne plazh.

  Përgjigju
  • Durresi: 20/04/2024 06:57

   Eshte vertete nje TURP, si ka mundesi qe ka njerez kaq te pa qytetruar ne Shqiperi????!!!!!!! Demokracine e kuptojne nje Liria te SHFRENUAR, BEJ CFARE TE DUASH. ????????????????????‍♀️????‍♀️????‍♀️????‍♀️????‍♀️????‍♀️????????????????????????????????????‍♂️????‍♂️????‍♀️????‍♀️

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta