Modelja afrikano-jugore kurorëzohet Miss Universe 2019, përfaqësuesja shqiptare shkëlqen me fustanin 'kuqezi' dhe renditet në 'Top 20'

Modelja afrikano-jugore kurorëzohet Miss Universe 2019, përfaqësuesja shqiptare shkëlqen me fustanin 'kuqezi' dhe renditet në 'Top 20'

Modelja afrikano-jugore, Zozibini Tunzi është kurorëzuar Miss Universe 2019.

Ceremonia e përzgjedhjes së vajzës më të bukur u zhvillua mbrëmjen e djeshme, në Atlanta të SHBA-së.

Bukuroshja afrikane shkëlqeu në të gjitha paraqitjet e saj dhe në fund rrëmbeu  kurorën.

"Jam rritur në një botë ku një grua që duket si unë,  me llojin tim të lëkurës dhe llojin e flokëve të mi, nuk u konsiderua kurrë e bukur. Mendoj se është koha që të ndalet sot. Unë dua që fëmijët të shohin fytyrat e tyre të pasqyruara në timen", është shprehur bukuroshja.

Dy shoqëruesit e misit ishin Miss Meksika dhe Miss Puerto Rico.

Ndërkohë në garë ishte edhe bukuroshja shqiptare e lindur në SHBA, Cindy Marina, e cila pak kohë më parë ishte shpallur fituese e Miss Universe. 

Bukuroshja shqiptare u rendit në Top 20 nga 90 vajza në total.

Cindy në një nga paraqitjet e saj në skenë, i befasoi të gjithë me një veshje kuqezi si mbretëresha shqiptare Teuta.

Cindy Marina është 21 vjece dhe ka lindur në Chicago të SHBA-së.

Ajo është vajza e dy prindërve shkodranë që janë zhvendosur dhe jetojnë në kontinentin e largët.


Cindy Marina

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

FOTO/ I mbushur me dëborë, “Allianz Arena” si kurrë më parë! Anulohet ndeshja e Bayern-it

FOTO/ I mbushur me dëborë, “Allianz Arena” si kurrë më parë! Anulohet ndeshja e Bayern-it