Momente shprese në Bejrut, mjeku hero asiston në lindjen e foshnjës pavarësisht plagëve të marra

Momente shprese në Bejrut, mjeku hero asiston në lindjen e foshnjës pavarësisht plagëve të marra

Në momentin e shpërthimit të fuqishëm në Bejrut, në spitalin afër portit lindi një foshnje që do të quhej Nabil.

Nën dridhjet e tmerrshme dhe rrënimit të përgjithshëm e dritaret e shkatërruara që mbulonin trupin e nënës e godisnin mjekun, ishte zëri i foshnjës Nabil që vazhdoi të dëgjohej edhe kur vdekja e tmerri kishte kapluar çdo gjë.

Mjeku nuk u zmbraps në asnjë moment, por vazhdoi procesin e lindjes edhe pse trupi i tij po mbulohej nga gjaku.

Pavarësisht plagëve të tij, mjeku solli në jetë një foshnje. Kjo ngjarje tregon se pavarësisht humbjeve të jetëve, jeta do të vazhdojë të lulëzojë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Bora Muzhaqi nga Dibra dhe Korça: Vijojmë konsultimet për Ligjin e Rinisë dhe Vullnetarizmit

Bora Muzhaqi nga Dibra dhe Korça: Vijojmë konsultimet për Ligjin e Rinisë dhe Vullnetarizmit