Momentet rrëqethese kur avionët fluturojnë përmes rrufeve në qiellin Britanik/VD

Momentet rrëqethese kur avionët fluturojnë përmes rrufeve në qiellin Britanik/VD

Avionët në fluturim në Britaninë e Madhe

Janë bërë virale pamje që mund të konsiderohen rrënqethëse të cilat tregojnë se një avion në fluturim ‘rrethohet’ nga rrufetë, në stuhinë që goditi Britaninë e Madhe.

Filmimet tregojnë dy avionë që kalojnë në mes të stuhisë së egër që goditi Londrën gjatë natës. Siç është raportuar rreth 15 mijë vetëtima janë regjistruar brenda katër orësh mesnatën e së shtunës.

Kjo gjendje e motit ka bërë gjithashtu një aeroport të raportojë edhe për vonesa, pasi një goditje vetëtime nxori jashtë funksioni përkohësisht sistemin e furnizimit me karburant të avionëve.

Shërbimi kombëtar i motit, “Met Office” gjithashtu ka paralajmëruar stadin e ngjyrës së verdhë për të pasur kujdes nga shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet përgjatë Uellsit dhe shumicës së territorit të Anglisë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD