Momenti i arrestimit të Edison Begajt në Vlorë nga RENEA! Iu bë atentat pak kohë më parë, u kap në lokal më pistolete dhe krehër me fishekë

Policia e Vlorës ka publikuar videon e momentit të arrestimit në lokal të Edison Begaj,  të cilit iu bë atentat pak kohë më parë në pragun e shtëpisë.  41-vjeçari po qëndronte në lokal me miqtë e tij, në momentin që forcat RENEA dhe forcat operacionale ndërhyjnë duke i neutralizuar dhe shtrirë në tokë. Gjatë kontrollit Begajt iu gjet në çantën e tij një pistoletë dhe një krehër me 5 fishekë pa leje.

41-vjeçari Edison Begaj u plagos me katër plumba në hyrje të banesës së tij, në fshatin Kaninë. Autori, ende i paidentifikuar e ka pritur atë në këmbë afër banesës dhe më pas e qëlloi. Plumbat e kapën Begajn në pjesën e poshtme të trupit, ndërsa për ngjarjen  pistat e hetimit janë ajo e prishjes së pazareve të drogës ose një konflikt i kohëve të fundit që mund të ketë pasur  Begaj.

Gjatë mbrëmjes së djeshme RENEA dhe forca e policisë kanë zhvilluar operacione blic në Vlorë, Elbasan, Fier, Lushnje e Durrës, pas ngjarjeve të fundit kriminale. Kontrollet janë zhvilluar në disa ambiente, për kapjen e personave në kërkim, atyre që mbajnë armë zjarri dhe lëndë narkotike.

1623742599_Sequence03.00001711.Still010.jpg

Arma Edison Begaj

1623742628_BEGAJ.jpg

Edison Begaj i arrestuar

1623742666_1622355574edisonbegaj001.jpg

Edison Begaj
 
I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Certifikatë vaksinimi dhe test negativ për të hyrë në restorant, Mali i Zi miraton masa të reja anti-COVID