Momenti tronditës i shembjes së urës në Tajvan (VIDEO)

Një urë e ndodhur në Tajvan është shembur papritur, kur mbi të po kalonte një autoçisternë nafte.

Në video jepet momenti tronditës kur ura në portin e Nanfangao shembet papritur dhe bie mbi varkat e peshkatarëve,  duke ngritur dallgë të mëdha.

Sipas mediave të huaja janë lënduar 20 persona dhe disa të tjerë janë në kërkim nga një ekip zhytësish.

Shembja e urës rreth 140 metra të gjatë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe nuk dihen ende shkaqet.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Turqia ratifikon pranimin e Finlandës në NATO! Shtëpia e Bardhë: Amerikanët duhet të largohen menjëherë nga Rusia

Lufta/ Turqia ratifikon pranimin e Finlandës në NATO! Shtëpia e Bardhë: Amerikanët duhet të largohen menjëherë nga Rusia