Monika Kryemadhi nga protesta: Sot detyra e opozitës është që mos zhgënjejë shqiptarët si një vit më parë

 

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nga protesa tha se detyra e opozitës është të mos zhgënjejë qytetarët, siç bëri një vit më parë.

“Ju sot më shumë se kurrë jeni ata që na jepni ne më shumë më forcë për ta përballur këtë situatë më shumë se kurrë. Ju vuani siç vuajnë ata që iu prishin shtëpitë në unazë të re, në Bathore. Sot në këtë takim të jashtëzakonshëm. Ne sot më shumë se kurrë japim mesazhin e fortë i vetmi flamur partie është flamuri shqiptar. Ky flamur i bukur që në fushën e tij ka gjakun e mijëra shqiptarëve që duan jetën për Shqipërinë, që u betuan për Shqipërinë, sot është motivi ynë më i madh për Shqipërinë europaine. Ky flamur ka rëndësinë më të madhe se Rama me Open Balkan kërkon të na çnderoje, misioni ynë është ta valëvisim duke kthyer djemtë dhe vajzat në Shqipëri, trurin që ka ikur duke i larguar Edi Rama nga Shqipëria. Sot më shumë se kurrë ky bulevard po i jep shpresë Shqipërisë dhe shqiptarëve, të mos i zhgënjejmë shqiptarët si një vit më parë. Shqipëria dhe shqiptarët do të kërkojnë të qeverisen nga politikanë të mirë, nga djemtë dhe vajzat e saj, Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët”, tha Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Berisha mesazh Ramës nga protesta: Jemi armiq, kur të themi mbathja, duhet t’ja mbathësh! Ne shpojmë çdo blind, asgjë s’na ndal (Asnjë fjalë për Bashën)


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Caktimi i datës për zgjedhjet vendore, Begaj pret në Presidencë Ballën dhe Idrizin

Caktimi i datës për zgjedhjet vendore, Begaj pret në Presidencë Ballën dhe Idrizin