Morën nga pensioni i të moshuarit, në hetim punonjëset e Zyrës Postare në Shkodër

Morën nga pensioni i të moshuarit, në hetim punonjëset e Zyrës Postare në Shkodër

Dy punonjëse në zyrën e Postës në Shkodër po hetohen në gjendje të lirë pas kallëzimit të një 73-vjeçareje, se për 3 vite, nga 2018-a në 2021-shin punonjëset kanë përfituar paratë e pensionit të bashkëshortit të saj. Në hetim janë arkëtarja dhe llogaritarja e zyrës postare.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetaset E. D., 31 vjeçe, banuese në Tiranë dhe E. Z. (L.), 47 vjeçe, banuese në Shkodër, me detyra përkatësisht arkëtare dhe llogaritare në Zyrën Postare Shkodër, pasi ka kallëzuar një 73-vjeçare se gjatë periudhës 2018-2021, këto shtetase kanë shpërdoruar detyrat, duke përfituar paratë e pensionit të bashkëshortit të saj. Vijojnë veprimet për verifikimin e këtij kallëzimi. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme”, mësohet nga policia

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Posta: 27/02/2024 00:47

  E.D Eni Dragoni.

  Përgjigju
 • Qobani: 24/02/2024 15:42

  KATOLIKËT kan pas shum kujdes për familjarët e vetë,u dhashin në shumë perioda RILINDJE nuk ja nrrojshin asë emnin por jav shtojshin nji numër,shpirti i njejtë emni i njejtë me numër mundet ta kuptonte se në cilën periodë ishte ma i suksesshum,tani lakmia po na shkatrron,nuk duan ta njohin asë vetëvehtën

  Përgjigju
 • Sa tmerr: 24/02/2024 13:54

  Mos i hengshi moj te pa fytyra ua befshin prinderve tuaj keshtu

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve