Mori thikën dhe tentoi të vriste për hakmarrje, arrestohet pas 3 vitesh 47-vjeçari në Dibër

Foto ilustruese

DIBËR- Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, policia e Dibrës ka arrestuar një person, për veprën “vrasje me dashje e mbetur ne tentative", kryer ne bashkëpunim.

47-vjeçari, Lutfi Shehu është vënë në pranga pas 3 vitesh, pasi më 31 gush në 2018 ka tentuar me thikë t’i marrë jetën J.B për hakmarrje, vrasje e cila ka mbetur në tentativë. Policia e ka lokalizuar në fshatin Tomin, ndërsa aktin e mbetur në tentativë e ka kryer në bashkëpunim. 

 Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër, Lutfi Shehu i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest me burg” në mungesë, si autor i dyshuar i kryerjes së veprës penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë, të kryer në bashkëpunim”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër,  për veprime të mëtejshme.

 

J.GJ./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Ndryshimet do të vijnë shpejt dhe shumica e tyre do të jenë në favorin tuaj...', mësoni çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme