POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Mos bëj si i forti i lagjes'/ Ahmetaj-Berishës: Sali, e kuptoj që ti më do dhe unë të dua (Batutat)

Në seancën e sotme gjatë replikave mes kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, deputetit të PD-së, Endri Hasa, Elisa Spiropalit dhe Sali Berishës nuk kanë munduar edhe batutat.

Replikat në Kuvend
Elisa Spiropali: Edhe nëse do ta kishim bërë me plan që në këto dy seanca opozita të shfaqte anën qesharake, vulgare e banale, nuk do e thurnim kaq perfekt, shembulli më vulg i të bërit politikë sapo e dëgjuam, në seancën e parë u ngrit kryetari i opozitës, i quajti kukulla se janë gra

Endri Hasa del në foltore dhe kërkon fjalën

Gramoz Ruçi: Mos bëj si i forti i lagjes ti… Për çfarë e do fjalën…

Endri Hasa: Kush flet, na bën moral 5 mln euroshi i doganës që nuk i vidhte me lezet, por pa lezet, po kjo është e drejtë për të bërë filma se si nafijet i thurnin lavde Skënderbeut duke e krahasuar shefin me Skënderbeun, këto janë nafijet e Ramës.

Merr fjalën në Kuvend Arben Ahmetaj, Berisha flet nga vendi

Arben Ahmetaj: Sali e kuptoj që ti më do dhe unë të dua, por e kemi kështu ndryshe këtë dashurinë me sherr. Edhe dicka Sali po të them se unë kam ngrënë dru vetëm nga im atë kur kam qenë i vogël, por tjetër nuk më rreh.

Sali Berisha: Kjo seancë mund të quhet 'Plasi peshku'. Kjo është aleanca e qelbësirave. Punon për krimin.


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Basha: Shqipërisë nuk do i hapen negociatat në qershor! Balla: Je anti-shqiptar


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
Komento