'Mos i jepni shansin sërish PD-së', Rama: Basha një kukull e kurdisur, njëherë flet, njëherë bën sikur s'kupton

1617903046_rama2.jpg

Kryeministri Edi Rama i përgjigjet kreut të PD Lulzim Basha për ngjarjen e 24 orëve të fundit, bllokimin e aeroportit të Riansit pasi kontrollorët pezuluan punën. Kreu i qeverisë nga Gjirokastra tha se rreziku është real dhe nuk është imagjinuar që Shqipëria të humbasë përsëri.

“Lulin e kanë nxjerrë përpara dhe bën sikur nuk sheh dhe del dhe thotë; e patë cfarë ndodhi në Rinas, është përgjegjësi e Edi Ramës. Një kukull e kurdisur, njëherë flet, njëherë nuk flet dhe bën sikur nuk kupton, nuk duhet dhe nuk mundet dhe në fakt shumëkush thotë cfarë merresh me atë. Lëreni atë, flisni cfarë do të bëni ju. Por ky është një dallim i madh që duhet të jetë shumë i qartë, sepse rreziku është real, nuk është imagjinuar që Shqipëria të humbasë përsëri sikur ka humbur në të shkuarën nëse i jep një shans tjetër atyre që i kanë pasur të gjitha shanset dhe nga ana tjetër është e domosdoshme që ne të vazhdojmë përpara”, tha Rama


Lajmi kryesor:

Situata normalizohet në Rinas, Basha: Ajo që po ndodh dështim i Ramës! Kryeministri: Luli një kukull e kurdisur, njëherë flet, njëherë bën sikur s'kupton


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do zgjidhet me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Eurovizioni 2022, një mesazh për paqen, më tepër se sa një fitore për muzikën