Mos u gënjeni nga dielli i mëngjesit, pasdite priten reshje shiu

Edhe këtë të dielë mbetemi ne ndikimin e presionit të ulët atmosferik duke kushtëzuar gjatë paradites mot të kthjellët dhe vranësirave kalimtare, ku më të shpeshta paraqiten në zonat përgjatë kufirit lindor.

Sipas Meteoalb, mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në të gjithë vendin duke rrezikuar rrebeshe shiu të izoluar në orët e vona të natës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në të dyja vlerat ditore duke u luhatur nga 7°C mëngjesi në zonat malore deri në 25-26°C mesdita në zonat jugperëndimore .

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det  dallgëzim 3 ballë.

  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sa ndikon te vendimet e Ramës? Linda Rama: S’ka rëndësi kush ka të drejtë, por që të shkohet drejt së drejtës