Moska sanksionon mediat perëndimore! Bllokon faqet e internetit të Rai, La7, Repubblica dhe Stampa

Moska sanksionon mediat perëndimore! Bllokon faqet e internetit të Rai, La7, Repubblica dhe Stampa

Vladimir Putin

Rusia ka bllokuar qasjen në territorin e saj në faqet e 81 mediave evropiane, duke përfshirë mediat italiane Rai, La7, La Repubblica dhe La Stampa.

Kjo gjë vjen si përgjigje ndaj masave të ngjashme të miratuara nga BE kundër agjencive të lajmeve ruse Ria Novosti, Izvestia dhe Rossiyskaya Gazeta. Vendi më i prekur, me nëntë media, është ai i  Francës.

Lajmi është bërë i ditur nga bërë Ministria e Punëve të Jashtme përmes një njoftimi.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United