Moskë: Rrëzuam 12 avionë ushtarakë ukrainas dhe 12 dronë në Kharkiv

Moskë: Rrëzuam 12 avionë ushtarakë ukrainas dhe 12 dronë në Kharkiv

Sistemet ruse të mbrojtjes ajrore rrëzuan dy avionë luftarakë ukrainas Su-24M, 12 dronë dhe dy raketa Tochka-U në rajonin e Kharkiv. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Moskës, gjenerali Igor Konashenkov.


Lajmi kryesor:

Lufta bërthamore? Kërcënon Lavrov: Asnjëherë mos e nënvlerësoni rrezikun! Evakuohen 100 civilë nga fabrika e çelikut në Mariupol! Komandanti i regjimentit Azov: Nuk dorëzohemi


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Kryemadhi akuzon Ramën: Hedh vrer kundër meje për para me izraelitët! Më mirë të hapë dyert e inceneratorit të Tiranës! Pse fshihet?

Kryemadhi akuzon Ramën: Hedh vrer kundër meje për para me izraelitët! Më mirë të hapë dyert e inceneratorit të Tiranës! Pse fshihet?