Moti i keq në Elbasan/ Prefekti për Report Tv: Ka rrëshqitje dherash e gurësh në disa akse! Situata në kontroll

Prefekti i Elbasanit, Klevis Xhoxhi në një intervistë për gazetarin e Report Tv Ronaldo Gjoshi ka bërë një përmbledhje të situatës në këtë qark, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

"Ka vazhduar rënia e gurëve dhe inerteve në aksin Gramsh-Moglicë të cilat janë eleminuar nga firma kontraktuese dhe ka pasur rënie të vazhdueshme të dherave të Pishkash, te aksi Elbasan-Qafë dhe firma kontraktuese ka qenë prezent dhe ka punuar gjatë orëve të natës! Aktualisht të gjitha grupet janë në gatishmëri", tha Xhoxhi për Report TV.


Lajmi kryesor:

Reshje masive/ Fryhet Lana, zbarkon ushtria në Lezhë e Shkodër! Përmbytje edhe në Vlorë e Fushë-Krujë! Bllokohet lëvizja në disa rrugë! Nisin shkarkimet e ujit në hidrocentrale


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve