Moti i keq në Vlorë/ Trageti nuk ankorohet si pasojë e dallgëve të mëdha, 'bllokohen' 145 pasagjerë

Deti i trazuar sot në Vlorë

145 pasagjerë nuk kanë mundur që të zbresin në port për shkak se trageti nuk ka mundur që të ankorohet si pasojë e dallgëve të mëdha. Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili raporton se me përmirësimin e kushteve hidrometeorologjike trageti do të rifillojë manovrat për zbritjen e pasagjerëve dhe makinave.


Lajmi kryesor:

Pas disa orësh të bllokuar në det, 145 pasagjerë zbresin nga trageti i linjës Brindisi-Vlorë! Mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit të pezulluara (VIDEO)


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Përjashtimi nga Grupi Parlamentar i PD, Berisha mesazh demokratëve: Kërkoni fakte që nesër të mos hani bar