Moti i keq përfshinë Kosovën, Gjakova 'pushtohet' nga stuhi breshëri

Moti i keq përfshiu Gjakovën një ditë më parë, ndërsa në rrjetet sociale janë publikuar video ku shihet se vendi u përfshi nga në stuhi breshëri.

Në video shihet se ka rënë një sasi e madhe breshri, ku për pasojë janë dëmtuar pemët dhe bimët.

Instituti Hidrometeorologjik në Kosovë ka paralajmëruar se në dy ditët e ardhshme pritet të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufeshë.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Veliaj, mesazh Dukës: Askush s'mund të jetë i paprekshëm kur abuzon me fondet! Mund të jesh i famshëm si Platini dhe Blatter, por duhet të japësh llogari