Moti i keq/ Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla në Vlorë! Era rrit forcën e dallgëve

Kushtet e rënduara hidrometeorologjike në Portin e Vlorës vështirësojnë lundrimin detar.

Era e fuqishme ka rritur ndjeshëm forcën e dallgëve e cila është regjistruar 6 ballë brenda gjirit të Vlorës dhe era e fortë  në drejtimin JUG ka shkaktuar forcën e dallgëve 7 ballë jashtë gjirit të Vlorës. Këto kushte kanë rikthyer pezullimin e lundrimit të mjeteve të vogla lundruese dhe ato të peshkimit teksa anijet e vogla të peshkimit janë urdhëruar të ankorohen në breg të detit.

Ndërkohë nuk ka lëvizje të trageteve pasi e kanë ditë pushimi sipas kontratës që kanë me portin detar Sh.a Vlore. Ndaj dhe trageti i linjës me Brindisin ditën e sotme është në radhë. Sipas kapitenerisë së Portit Detar përmiresimi i kushteve hidrometeorologjike pritet të jetë në datën 10.12.2020 mbas orës 02:00.


Lajmi kryesor:

Moti me shi/ Anijet e tonazhit të vogël të bllokuara në Durrës! Era rrit forcën e dallgëve në Vlorë, pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen