Moti i keq, rritet niveli i lumit Ishëm në Fushë-Krujë

 

Si pasojë e motit të keq dhe reshjeve me intensitet të lartë që kanë përfshirë vendin tonë, niveli i lumit Ishëm në Fushë-Krujë është rritur ndjeshëm.

Deri në këto momente nuk raportohet që ky lumë të ketë dale nga shtrati apo të ketë shkaktuar probleme në ndonjë fshat, por niveli i tij është në limitet kritike.


Lajmi kryesor:

Reshjet e dëborës bllokojnë 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi - Maqellarë! Evakuohen 50 pasagjerë! Dibra pa drita (VIDEO)


SI.E./E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Me flamurin kuqezi dhe këngë për sulmuesin shqiptar, tifozët turq: Të duam Rey Manaj

VIDEO/ Me flamurin kuqezi dhe këngë për sulmuesin shqiptar, tifozët turq: Të duam Rey Manaj