Kukës/ Trashësia e borës shkon në 20 centimetër, ndërpritet energjia elektrike në disa fshatra

I gjithë territori i Qarkut Kukës është përfshirë nga reshje bore ku në zonat e thella malore trashësia e saj shkon mbi 20 cm. Fatmirësisht deri më tani, rrugët nacionale janë të qarkullueshme normalisht. Autoritetet përkatëse po punojnë për pastrimin, kriposjen dhe mbajtjen funksionale të rrugëve.

Pavrësisht reshjeve të dëborës, furnizimi me energji elektrike është normal në gjithë territorin e Qarkut Kukës, përveçse në Njësitë Administartive Shishtavec, Topojan dhe Zapod në Bashkinë Kukës, Njësitë Administrative Golaj dhe Gjinaj në Bashkinë Has, si dhe në Njësinë Administarive Tropojë e Vjetër dhe disa fshatra Njësisë Administrative Bytyq në Bashkinë Tropojë. 


Lajmi kryesor:

Reshjet e dëborës bllokojnë 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi - Maqellarë! Evakuohen 50 pasagjerë! Dibra pa drita (VIDEO)


K.M/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku