Moti/ Mos 'u gënjeni' nga dielli i paraditës, priten reshje shiu dhe stuhi në orët e pasdites

Moti/ Mos 'u gënjeni' nga dielli i paraditës, priten reshje shiu dhe stuhi në orët e pasdites

Moti për ditën e sotme pritet të jetë  me vranësira mesatare deri të dendura te pasuara nga reshje shiu dhe stuhi me rrebeshe lokale.

Temperaturat minimale do të luhaten 9-16 gradë , temperaturat maksimale parashikohen me rënie 18 -19°C ne veri , 22 -24°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jete me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3- 4 ballë në det të hapur .

Ishujt Britanik, Europa-jugperëndimore dhe Mesdheu moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Skandinavia dhe Evropa verilindore moti do të jetë me diell.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE