Moti për sot, orët e paradites me diell, pasditja sjell reshje shiu! Si do të jenë temperaturat

Moti për sot, orët e paradites me diell, pasditja sjell reshje shiu! Si do të jenë temperaturat

Foto ilustruese

Edhe këtë të martë, moti do të jetë i paqëndrueshëm. Orët e paraditës do të jenë me diell por pasditja vjen me shtim të vranësirave duke gjeneruar reshje shiu në të gjithë vendin, më të dukshme në veri dhe verilindje ku priten edhe rrebeshe.

Në orët e mbrëmjes do të ketë përmirësim të motit dhe do të ketë reshje vetëm zonat malore verilindore – juglindore.

Temperaturat e ajrit luhaten nga 10°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Arbnor Muja shënon në Champions, Shakhtar përmbys belgët! Antwerp gabon penallti në limite

VIDEO/ Arbnor Muja shënon në Champions, Shakhtar përmbys belgët! Antwerp gabon penallti në limite