Mourinho para finales: ‘Air Albania’ shumë i bukur, i lumtur që jam në këtë 'finale shqiptare'

 

Trajneri i Romës Jose Mourinho ka folur para finales me Fejnordin në ambjentet e stadiumit “Air Albania”. Ai ka thënë fjalë shumë të mira për stadiumin, duke thënë se është shumë i bukur. Mourinjo ka nënvizuar se është shumë i lumtur që është këtu në këtë finale shqiptare.

Ai u shpreh se do bëjnë të pamundurën për të shkruar historinë.

“Në kemi bërë para ndeshjes me Torinon, e kemi thënë që ishte një ndeshje e rëndeshim, ishte e rëndësishme që të dinim që të luajë në finale që të vije këtu qe të dije kush luan kupën dhe kualifikimin, nuk kishim nevojë për këtë tension ekstra, e kemi hequr, u kualifikuam dhe objektivi u arrit, dhe kjo ishte mënyra më e mirë për ne që të mendonim për këtë finale, unë dhe stafi im, që nga e premtja në darkë jemi bashkë në Trigoria. Për të ishte e rëndësishëm që të kishte ndjesi po apo jo, unë kam besim për eksperiencën e tij, është një lojtar i cili njeh mirë trupin e tij dhe njeh ndjesitë. Në fund më tha që ndjehet mirë dhe është në dispozicion për të luajtur”, deklaroi Mourinho.


Lajmi kryesor:

Conference League/ Mbërrijnë Roma e Feyenoord! ‘Ndizet’ kryeqyteti, tifozët mbushin rrugët e kryeqytetit, flasin për Report Tv: Shqiptarët, miqësorë (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

EMRI/Shpërndante drogë pranë gjimnazit, operacioni ‘Tempulli’ në Dibër vë në pranga një 19-vjeçar

EMRI/Shpërndante drogë pranë gjimnazit, operacioni ‘Tempulli’ në Dibër vë në pranga një 19-vjeçar