MPJ e Kosovës kërkon lirimin e shtetasit të saj, i arrestuar nga autoritetet serbe

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka dënuar arrestimin e një shtetasi të Kosovës nga policia e Serbisë dhe ka bërë thirrje për lirimin e tij.

Pacolli, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se arrestimi i shtetasit të Kosovës është në kundërshtim me Marrëveshjen e Brukselit dhe ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të “marrë masa urgjente” për siç është shprehur ai “parandaluar veprimet e Beogradit”.

Mediat kanë raportuar se Nezir Mehmetaj ishte ndaluar të premten nga policia serbe në pikëkalimin kufitar në Merdare, teksa po udhëtonte nga Zvicra për në Kosovë.

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Përplasja në PD, Dashamir Shehi për Report Tv: Basha ta kishte zgjidhur me kohë, Berisha ta kuptojë se nuk 's'mund të nusërohet 3 herë'! S'ka dramë nëse ikin të dy