Muaji i hapur i vaksinimit, Balla: Duke u vaksinuar mbrojmë veten dhe njerëzit e dashur

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të pavaksinuar që të shkojnë sa më parë pranë qendrave shëndetësore apo qendrave të vaksinimit dhe të bëjnë vaksinën anti-COVID.

Përmes një postimi në 'Facebook', Balla shkruan se me vaksinimin e hapur në të gjithë vendin na jepet mundësia të vaksinohemi për të mbrojtur vetën dhe njerëzit e tjerë rreth nesh.

"Vaksinohuni! Vaksinimi i hapur +18 vjeç po vijon nga veriu në jug. Një apel për të gjithë ata që ende nuk e kanë kryer vaksinën, të paraqiten në qendrat shëndetësore ose në qendrën më të afërt të vaksinimit, për t’u vaksinuar sa më parë, duke mbrojtur veten dhe njerëzit e dashur", shkruan Balla.


Lajmi kryesor:

Nis sot muaji i hapur i vaksinimit masiv për grupmoshën mbi 18-vjeç, Manastirliu: Paraqituni në qendrat shëndetësore me kartë identiteti! Balla: Mbroni veten dhe njerëzit e dashur


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

1 mln e 700 mijë vaksinime të kryera kundër COVID, Rama: Vaksinohuni sot, mbroni shëndetin